Zamknij
11:28, 09.09.2023

Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna województwa Katarzyna Lubańska uczestniczyli w odbywającej się w Toruniu konferencji naukowej na temat roli relacji terapeutycznej w psychoterapii uzależnień. Wydarzenie towarzyszyło jubileuszowi toruńskiego Ośrodka Terapii Odwykowej Uzależnień funkcjonującego w ramach marszałkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia.

 

W konferencji uczestniczyli terapeuci i psychoterapeuci z wielu ośrodków w kraju. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. psycholog prof. Jan Czesław Czabała, psycholog i terapeutka uzależnień Ewa Woydyłło-Osiatyńska i wieloletnia kierownik obchodzącej 35-lecie placówki Elżbieta Rachowska.

 

Znany jako ośrodek „Tramwajowa” oddział  Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia jest publicznym podmiotem leczniczym o charakterze stacjonarnym. Powstał w 1988 roku jako placówka lecznicza dla osób uzależnionych od narkotyków. Od początku kieruje nim Elżbieta Rachowska, która jest psychologiem klinicznym i specjalistką psychoterapii uzależnień, superwizorem i ekspertem wojewódzkim ds. informacji o narkotykach i narkomanii. Placówka była jedną z pierwszych instytucji w kraju, które realizowały koncepcję pomocy osobom uzależnionym i jednocześnie pomocy ich rodzinom. Jej obecna oferta terapeutyczna adresowana jest przede wszystkim do młodych osób dorosłych uzależnionych od amfetaminy, kokainy, marihuany, opioidów i tak zwanych nowych substancji psychoaktywnych, a także alkoholu i leków. Obecnie może się tu leczyć jednocześnie 35 chorych.

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz