Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska uczestniczyli w dzisiejszej (19 czerwca) uroczystości wręczenia nowych umów o dofinansowanie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz naszego segmentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich kończące się perspektywy.
Wartość rozdysponowanego wsparcia to 44 miliony złotych. Największe środki trafią do Włocławka, gdzie powstaje obiekt z przeznaczeniem na specjalistyczne przychodnie medyczne.
Dofinansowanie otrzymała również Gmina Unisław - Lokalna Grupa Działania Zakole Dolnej Wisły (powiat chełmiński). Fundusze zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Zielone Wzgórze w miejscowości Unisław. Będzie to kwota 216 629,00 zł.
Przebudowa drogi gminnej przyczyni się do skrócenia dojazdu mieszkańców do obiektów użyteczności publicznej, tj. Gminnego Ośrodka Zdrowia, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gninnego Ośrodka Kultury i innych). Zakres robót obejmie utwardzenie drogi guntowej kostką betonową na podbudowie z kruszywa, wykonanie zjazdów do posesji, odwodnienie w granicach pasa drogowego.
- Dziękuję państwu, że w tak piękny sposób finiszujemy w RPO i PROW-ie. Wśród dzisiejszych umów są te na duże inwestycje, przede wszystkim w służbie zdrowia, na inwestycje drogowe i te w obiektach i przestrzeni publicznej, ale też na nieduże relatywnie granty na start w biznesie. Także te ostatnie projekty są ważne. Chylę czoło przed wszystkimi, którzy dziś podejmują się uruchomienia własnej firmy – powiedział otwierając spotkanie marszałek Piotr Całbecki.
- Dawno nie widziałam w tej sali tylu zadowolonych ludzi – mówiła przewodnicząca Elżbieta Piniewska. W swojej wypowiedzi nawiązała do budowy wiejskich placów zabaw dla dzieci, na które przeznaczona jest cześć przypieczętowanych dziś dotacji z PROW. Podkreśliła, że tego typu projekty są niezbędnym uzupełnieniem lokalnej infrastruktury.
Wśród dzisiejszych beneficjentów są także m.in. Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa, które otrzymało środki na ratowanie toruńskiego domu gwiazdy przedwojennego kina Heleny Grossówny, regionalne Centrum Onkologii (zakup aparatu ultrasonograficznego), Uzdrowisko Ciechocinek (inwestycje termomodernizacyjne), samorząd gminy Chodecz (inwestycje termomodernizacyjne) i Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie (montaż windy w budynku przychodni zdrowia).
Także dzisiaj marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju (KPFR) zawarł umowy pożyczkowe z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Poręczeń Kredytowych (KPFPK) i Toruńskim Funduszem Poręczeń Kredytowych (TFPK) z przeznaczeniem środków na udzielanie poręczeń kredytowych małym i średnim firmom. Podpisy pod umowami złożyły prezes KPFR Kamila Radziecka oraz reprezentujące fundusze poręczeniowe prezes Monika Szelc i prezes Monika Mazur-Świerczyńska. Wartość pożyczek to odpowiednio 9,4 mln i 3 mln złotych.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz