Zamknij
11:08, 30.11.2022

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres [email protected].

- Lokalne grupy działania z naszego regionu z powodzeniem realizują powierzone im zadania. Zależy nam na tym, aby dalej mogły realizować swoje projekty, skutecznie reagując na potrzeby i problemy lokalnych społeczności. Serdecznie zapraszam na spotkania! – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Samorządowców, przedstawicieli lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich zapraszamy także na serię spotkań informacyjnych dotyczących projektów możliwych do zrealizowania w nowej unijnej perspektywie finansowej 2021-27. O założeniach RLKS opowiedzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a działania przygotowawcze lokalnych grup działania do nowej perspektywy zaprezentują ich prezesi. Za nami już spotkania w Kobylnikach (powiat inowrocławski), Wiągu (powiat świecki) i Skrwilnie (w powiecie rypiński). W pierwszym uczestniczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

Kolejne (początek każdego spotkania o 16.30):

30 listopada - LGD Dolina Drwęcy i LGD Ziemia Gotyku

miejsce spotkania: siedziba LGD Ziemia Gotyku (ul. Sadowa 2c Łysomice, powiat toruński)

1 grudnia – LGD Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej i LGD Podgrodzie Toruńskie

miejsce spotkania: świetlica w Złotorii (ul. Toruńska 54)

5 grudnia – LGD Dorzecza Zgłowiączki i LGD Razem dla Powiatu Radziejowskiego

miejsce spotkania: w trakcie uzgodnienia

6 grudnia – LGD Nasza Krajna i LGD Bory Tucholskie

miejsce spotkania: sala bankietowa w Więcborku, powiat sępoleński (ul. Mickiewicza 24)

7 grudnia – LGD Pałuki Wspólna Sprawa, LGD Partnerstwo dla Krajny i Pałuk i LGD Trzy Doliny

miejsce spotkania: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, powiat nakielski (ul. Wyzwolenia 13)

8 grudnia – LGD Pojezierze Brodnickie i LGD Ziemia Wąbrzeska

miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Bobrowie (Bobrowo 27).

 

Więcej informacji na mojregion.eu

Lokalne grupy działania to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność" (RLKS). Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował instrument RLKS zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Mapa LGD

 

W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

 

Wydział Koordynacji RLKS

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz