Zamknij
REKLAMA
15:06, 29.07.2022

W dniu 28 lipca 2022 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Zorganizowano imprezę dla dzieci, propagującą zdrowy tryb życia, dla uczestników przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek. Przygotowano m.in. pokazy sprzętu, slalom między pachołkami w tzw. alkogoglach, stoisko ze słodkościami, dmuchaną zjeżdżalnie, poszukiwania manekinu w zadymionym namiocie i pokazy szkolenia psów policyjnych.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień działająca w Urzędzie Miasta Chełmna, gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, przy współudziale Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej.

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i pracownicy sanepidu urozmaicali najmłodszym mieszkańcom Chełmna jeden z wakacyjnych dni, promując swój zawód, prezentując specjalistyczny sprzęt, a także promując bezpieczeństwo i zdrowy styl życia bez uzależnień. Dla dzieci przygotowano również atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni i przekąsek.

Osoby, które odwiedziły siedzibę strażaków, miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy i gaśniczy, obejrzeć pokaz użycia tego sprzętu, włączyć sygnały uprzywilejowania w pojazdach służbowych i posiedzieć za ich kierownicą.

Policjanci wręczali gadżety, pokazywali, jak pobrać odciski palców, a także, jak działa alkomat. Chętni mogli również spróbować swoich sił i przejść krótki odcinek z założonymi alkogoglami, które symulują to, co widzi osoba nietrzeźwa. Nie było to działanie przypadkowe, ponieważ cała akcja została zainicjowana przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmnie. Policjanci tłumaczyli przy tej okazji, jakie skutki niesie za sobą nadużywanie alkoholu, a także, gdzie mogą szukać pomocy osoby uzależnione, lub współuzależnione na terenie naszego miasta.

W przypadku potrzeby i chęci skorzystania z takiej pomocy na terenie Chełmna, należy skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, Chełmno ul. Kamionka 3, tel. 56 686 30 72, kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku lub kontakt osobisty z osobą dyżurującą w środy w godzinach 15.30-17.00.        

Materiał: KP PSP i KPP Chełmno

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA