Zamknij
REKLAMA
17:56, 11.05.2022

Niezwykłe wydarzenie dla lokalnej społeczności miało miejsce we wtorek, 3 maja w kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kokocku. W dniu ważnych dla Polski świąt – Uroczystości Najświętszej Maryi  Panny Królowej Polski oraz  231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyło się uroczyste poświęcenie nowego sztandaru patriotycznego.

Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Bartłomiej Sławiński. Poczet Sztandarowy  wystawili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokocku, którzy dokonali również uroczystego wprowadzenia sztandaru. Awers sztandaru przedstawia Jana Pawła II, którego imieniem nazwano skwer przed kościołem w Kokocku. Uroczystą przemowę wygłosił wójt Jakub Danielewicz: „Jan Paweł II jest w dzisiejszym świecie, pełnym cierpienia i wojen, autorytetem, który pokazał i pokazuje, jak przejść przez życie prostą drogą”. Włodarz naszej gminy złożył również podziękowania Fundatorom sztandaru oraz ks. Bartłomiejowi Sławińskiemu za zorganizowanie sztandaru, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację uroczystości w Kokocku. W wydarzeniu udział wzięli także: sołtys Gabriela Mucha, mieszkańcy Kokocka i okolicznych miejscowości.

Mszę świętą uświetniła orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA