Zamknij
REKLAMA
13:04, 20.07.2021

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, nareszcie wystartowały letnie pikniki i imprezy plenerowe w Gminie Chełmno. W sobotę, 17 lipca,  Mieszkańcy bawili się na Gminnym Pikniku Rodzinnym w Podwiesku. Na uczestników czekała moc atrakcji.

Dmuchane zjeżdżalnie, basen kulkowy, megadart oraz konkurencje dojenia krowy i kozy na czas to tylko fragment programu przygotowanego przez ekipę Cacy Team. Kolejka chętnych do udziału w biegu w dwu- i trzyosobowych spodniach nie miała końca, a przeciąganie liny trzeba było powtarzać kilka razy, aby wszystkie chętne dzieci mogły wziąć w nim udział. Pod namiotami na najmłodszych czekało stanowisko malowania twarzy oraz żywa maskotka z koszem pełnym słodkości.

Podczas pikniku odbyły się konsultacje z programu Czyste Powietrze. Przy stoisku można było dowiedzieć się jakie są nowoczesne i ekologiczne metody ogrzewania oraz jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze.Działał również terenowy Punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, w którym na wszystkich chcących wziąć udział w badaniu statystycznym czekał z pomocą pracownik Urzędu Gminy Chełmno.

Piknik dla wielu stał się także okazją do zadbania o zdrowie swoje i bliskich i zaszczepienia się przeciw COVID-19. W trakcie imprezy działał Mobilny Punkt Szczepień, w którym szczepiono chętnych bez rejestracji jednodawkowym preparatem firmy Janssen (Johnson&Johnson). Dla zaszczepionych oraz tych, którzy podczas imprezy zadeklarowali chęć zaszczepienia się przeprowadzony został konkurs, w którym do wygrania były m. in. vouchery na zakupy w sklepie ogrodniczym.

Z kolei Mobilny Punkt Informacyjny na pikniku prowadziła Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”. W punkcie można było zapoznać się m.in. z harmonogramem działania LGD w ramach wdrażanej LSR - harmonogram realizowanych zadań, zapoznać się z aktualna ofertą organizacji, w tym z zadaniami wdrażanymi w ramach projektu „Koszty bieżące i animacja Lokalnej Grupy Działania "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję". Należy dodać, że podczas pikniku to właśnie LGD Vistula zapewniła zabawy animacyjne oraz darmowy popcorn i watę cukrową dla dzieci.

ogoda na pikniku dopisała, a dla tych, którym było zbyt gorąco, zimny prysznic przygotowali strażacy z OSP Podwiesk. Schłodzić się można było także w czasie przejażdżki quadem ze strażakami OSP Nowawieś Chełmińska.

Materiał: Gmina Chełmno

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA