Zamknij
REKLAMA
13:17, 19.07.2021

17.07.2021 o godz. 20:39 w Chełmnie przy ulicy Nad Groblą doszło do pożaru. Na miejscu zdarzenia zastano pożar poddasza w budynku jednorodzinnym. Wystąpiło duże zadymienie.

Budynek był murowany, dach o konstrukcji drewnianej kryty papą. Nie było osób poszkodowanych.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odcięto dopływ prądu do obiektu. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Ewakuowano mieszkańców z budynku. Ze względu na brak możliwości podania prądu wody do zabudowanego poddasza, przy użyciu pił do cięcia drewna wykonano otwór w konstrukcji dachu w celu zlokalizowania źródła ognia. Podano jeden prąd wody. Po ugaszeniu pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej i pirometru sprawdzono powtórnie wszystkie pomieszczenia. Zagrożenia nie stwierdzono. Usunięto luźne elementy konstrukcji dachu, które mogły zagrażać mieszkańcom Budynek przekazano właścicielce. Przy użyciu plandeki zabezpieczono konstrukcję dachu przed deszczem. Ze względu na brak możliwości zamieszkania budynku przez właścicieli, poinformowano Burmistrza Miasta Chełmna Artura Mikiewicza w celu zapewnienia noclegu dla poszkodowanych. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne, które odcięło całkowicie prąd do budynku. Zakończona działania. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Tego samego dnia o godz. 16:02 w Dorposzu Chełmińskim zapaliła się słoma na pogorzelisku. Strażacy gasili pożar słomy i siana w balotach na pryzmie po pogorzelisku. Nie było dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Podano jeden prąd wody z szybkiego natarcia na źródło pożaru. Pożar ugaszono, przegarnięto i przelano. Teren przekazano właścicielom.

A w miejscowości Lisewo przy ul. Toruńskiej potrzebna była interwencja z powodu przechylonego słupa telefonicznego. Słup znajdował się przy drodze (bez przewodów) i stwarzał zagrożenie dla osób postronnych.

Miejsce akcji zabezpieczono. Ratownicy przewrócili słup i ułożyli w bezpiecznym miejscu. Powiadomiono Orange Polska o powstałym zagrożeniu.

Materiał: PSP Chełmno 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA