Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przebywający od tygodnia w Toruniu na obozie integracyjno-formacyjnym odwiedzili dziś (26 lipca) Urząd Marszałkowski. Podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki opowiedział naszym gościom o województwie kujawsko-pomorskim, o jego najpiękniejszych miejscach, honorowych obywatelach regionu oraz patronacie Jana Pawła II.
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia co roku organizuje obchody Dnia Papieskiego, z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Cieszę się bardzo, że możemy w naszym województwie, którego patronem jest właśnie św. Jan Paweł II, gościć stypendystów fundacji, czyli młodzież z całego kraju: mówi marszałek Piotr Całbecki.
Na obozie w Toruniu przebywa około tysiąca uczestników. W jego organizację włączyły się władze województwa i miasta oraz diecezja toruńska. Dla uczestników przygotowano bardzo bogaty program. Spotkania rozpoczęła msza św. w toruńskiej katedrze. W pierwszych dniach stypendyści odwiedzili planetarium, Dom Eskenów, czyli Muzeum Historii Torunia i Młyn Wiedzy, wzięli też udział w festiwalu Song of Songs, przedstawili także podczas niedzielnych mszy św. swoje świadectwa we wszystkich toruńskich parafiach.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz