Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na ciekawe lekcje biblioteczne

11:59, 06.10.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Na przełomie września i października rozpoczęliśmy cykl tematycznych lekcji bibliotecznych. Niemal codziennie naszą Bibliotekę odwiedzają dzieci ze szkół podstawowych pod czujną opieką nauczycielek.

Lekcje przeprowadzamy m.in. w oparciu o teatrzyk kamishibai, za pomocą którego przestawiamy „Bajkę w lustrzanej sali” (tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Zuzanna Szczepanik).

Bajka w przystępny sposób porusza problematykę oglądania przez nas świata i tego, jak świat widzi nas. Odwołuje się do motywu przypowieści wschodnich ukazujących jak w prostych słowach i obrazach jak nastawienie i działanie wpływają na to, co nas spotyka. To opowieść o korelacji między nami, a światem zewnętrznym i wynikającej z niej odpowiedzialności.

Ponadto prowadząca aktywizuje dzieci do uczestnictwa w lekcji przeprowadzając zabawę w „prawda czy fałsz” oraz ćwiczenia sensoryczne. Wszystko przebiega w ciepłej, miłej atmosferze, a czytelnię, w której odbywa się lekcja wypełnia serdeczny śmiech uczestników. Bardzo cieszymy się, że dzieci dają wyraz temu, jak przyjemnie spędzają czas w Bibliotece i mamy nadzieję, że chętnie będą do nas wracać.

Zapraszamy do umawiania się na kolejne lekcje pod następującymi numerami telefonów: 56 676 14 54 oraz 531 094 377.

Fot. Iwona Górniak-Wróbel, Alina Śliwińska

Materiał: Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%