Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP 1 uczestniczyli w „żywej” lekcji biologii.

10:08, 06.12.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Świat przyrody egzotycznej zawsze zafascynuje i zainteresuje ucznia i to zarówno tego młodszego, jak i starszego. Chęć poznania organizmów, które są niedostępne na co dzień zmotywowała naszych uczniów do udziału w wystawie zwierząt egzotycznych.

5 grudnia br. w naszej szkole uczniowie mogli spotkać się oko w oko z ptasznikami, wijami, patyczakami, kameleonami, gekonami, liścieniami oraz karaczanami. Nie zabrakło również innych przedstawicieli stawonogów m. in. straszyków, skorpionów i pająków. Uczniowie poznali ewolucję i systematykę bezkręgowców i kręgowców, ich sposób życia i środowisko naturalne. Dowiedzieli się też, jak hodować te organizmy w warunkach domowych. Zakupili dla siebie piękne okazy patyczaków i straszyków. Poznali ciekawostki z ich życia, nauczyli się rozróżniać stawonogi i gady po ich cechach gatunkowych.

Wystawa z prelekcją dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji , a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły tą niezwykłą i niecodzienną żywą lekcję biologii. Bardzo dziękujemy Pani Basi i Panu Jarkowi za przybliżenie naszym uczniom w tak interesujący sposób wiedzy nt. zachowań i zwyczajów panujących wśród bezkręgowców i kręgowców.

 

Materiał: SP1

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone