Zamknij
REKLAMA

Przedstawiciel sieci Europe Direct w SP Nr 1 w Chełmnie

09:13, 30.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj gościliśmy w murach naszej 100-letniej szkoły przedstawiciela sieci Europe Direct - Pana Bartosza Szczepaniaka. Przyjechał do nas na zaproszenie Pani Lucyny Kufel – nauczyciela języka niemieckiego i biologii. Pan Szczepaniak przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia w klasach VIII, VII i V. W przystępny sposób przekazał uczniom wiedzę na temat Unii Europejskiej, jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych, znanych Europejczyków, instytucji unijnych – ich kompetencji i zachodzących w nich procesów.

Podczas zajęć główny nacisk był kładziony przede wszystkim na szanse i możliwości, jakie Unia Europejska stwarza młodym Europejczykom. W intuicyjny i naturalny sposób nasi uczniowie zauważyli, jak bardzo ich codzienne życie jest zakorzenione w europejskiej kulturze i sztuce. Poza tym lekcje europejskie przybliżyły naszym uczniom zagadnienia związane z wykorzystaniem funduszy europejskich oraz wskazały, jak wpływają one na współczesny obraz naszego województwa.

Dziękujemy Panu Bartoszowi za możliwość wzbogacenia naszej wiedzy o Unii Europejskiej oraz uzupełnienia o w/w zagadnienia lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. W podziękowaniu za prelekcje i warsztaty uczniowie wręczyli Panu Bartoszowi dyplom.

 

Materiał: SP1

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone