W Poznaniu odbyły się 7. MISTRZOSTWA POLSKI NA ERGOMETRACH KAJAKOWYCH (16-17.01.2026). Brązowy medal w K-1 500 m młodzików wywalczył Filip Leitgeber z UKS Nadwiślanin-Sokół Chełmno. To pierwszy medal w historii Chełmna na ergometrach.
Filip Leitgeber to podopieczny trenera UKS Nadwiślanin-Sokół Zenona Lewańskiego. Wysokie miejsce – siódme – w tej samej kategorii i konkurencji zajął inny chełmnianin Ignacy Sowiński.
W sumie w Poznaniu walczyło blisko pół tysiąca kajakarzy z 39 klubów, w tym 9 zawodników UKS Nadwiślanin-Sokół Chełmno.
Przed rokiem Leitgeber w tych samych mistrzostwach – także w młodzikach – był ósmy. Chełmnianie w ostatnich latach ocierali się o podia na ergometrach. W końcu się jednak udało w tym roku. W sezonie 2023 piąty był Marcel Hoffmann na K-1 500 m juniorów młodszych.W 2024 roku Hoffmann był czwarty (K-1 500 m juniorów), a Mikołaj Dajewski piąty (K-1 500 m juniorów młodszych).
To także pierwszy medal w chełmińskich kajakach od sześciu lat. Poprzednio na podium MISTRZOSTW POLSKI stał Krzysztof Czerniecki, który w 2020 roku wywalczył srebrny medal w maratonie kajakowym w C-1 25 km seniorów.
Przypomnijmy, że przed tygodniem w Chełmnie obchodzono 60 lat kajakarstwa. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
/zdj. główne: podium K-1 500 m młodzików, pierwszy z lewej Filip Leitgeber, fot. nadesłane/
materiał: sportowechelmno.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz