Sześciu zawodników LUKS Chełmno rywalizowało w drugim w tym sezonie Grand Prix w tenisie stołowym w kategorii kadetów. Zmagania odbyły się w Zielonej Górze (12-14.12.2025).
Najlepiej z reprezentantów LUKS Chełmno wypadli Natasza Rudolf wśród dziewcząt, która zajęła miejsca 9-12 oraz Jakub Kieca, który uplasował się na pozycjach 25-32. Wysokie miejsce (13-16) zajęła również Anelia Jabłońska, która jest jeszcze młodziczką.
Natasza Rudolf grę w 1/8 finału przegrała 0:3 z Julią Zalewską (ZKS Zielona Góra), która później zajęła drugie miejsce. Jeszcze trudniejszą rywalkę miała Anelia Jabłońska, którą na tym etapie pokonała 3:0 Lena Puzio (ZKS Zielona Góra) – późniejsza zwyciężczyni zawodów.
W 1. GP Rudolf zajęła 25 miejsce, a Jabłońska trzecie. Do rozegrania jeszcze jedno GP, a potem najlepsi zagrają w Mistrzostwach Polski.
W GP rywalizuje po 64 najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce. Każdy turniej poprzedzony jest jeszcze dodatkowymi kwalifikacjami. W Zielonej Górze wystąpiło w nich sześciu chełmnian, a przebrnęli je Wiktoria Nowak i Jakub Kieca, odpali Amelia Szczutkowska, Franciszek Jendryczka, Stanisław Jendryczka i Bartłomiej Nosol.
Miejsca zawodników LUKS w GP Kadetów
Dziewczęta
9-12. Natasza RUDOLF
13-16. Anelia JABŁOŃSKA
33-40. Greta KOWALIK
33-40. Wiktoria NOWAK
Chłopcy
25-32. Jakub KIECA
57-60. Kaspian BOREK
/zdj. główne: Natasza Rudolf, fot. M. Lippki/
materiał: sportowechelmno.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz