Zamknij

Takiego talentu w Chełmnie dawno nie było. Anelia Jabłońska trzecią kadetką

. 11:58, 14.10.2025 Aktualizacja: 14:28, 14.10.2025
Skomentuj

W Krakowie (11-12.06.2025) rozegrano pierwsze w tym sezonie Grand Prix Kadetów w tenisie stołowym. Zagrało po 64 najlepszych w Polsce dziewcząt i chłopców w tej kategorii wiekowej.

Wśród kadetek rewelacyjnie spisała się ANELIA JABŁOŃSKA z LUKS Chełmno, która zajęła trzecie miejsce. Co ciekawe, Jabłońska jest jeszcze młodziczką, a do turnieju przystępowała dopiero z 24. numerem.

W swojej grupie eliminacyjnej (32 najlepsze zawodniczki grają o rozstawienie) zajęła dopiero trzecie miejsce (zwycięstwo i dwie porażki) i musiała grać baraż o 1/16 finału, który wygrała 3:0.

Potem kolejno wygrywała 3:0 (1/16), 3:1 (1/8) i 3:1 (1/4) i znalazła się w pierwszej czwórce. Przegrała dopiero w półfinale z o dwa lata starszą Łucją Kobosz (MATS Rzeszów) 1:3. Turniej wygrała o rok starsza od Jabłońskiego Natalia Wszołek (MKS Czechowice Dziedzice).

Turniej był w ogóle pokazem siły LUKS Chełmno (trenerzy Dariusz Kocoń i Janusz Błażejewicz), bowiem wśród 64 najlepszych kadetek w Polsce grało aż pięć zawodniczek z Chełmna.

Zawody w Krakowie były jednocześnie 15. Memoriałem Stanisława Wcisły.

Miejsca zawodniczek LUKS Chełmno

3. Anelia JABŁOŃSKA

25. Natasza RUDOLF

33. Wiktoria NOWAK

49. Greta KOWALIK

57. Amelia SZCZUTKOWSKA

Miejsca zawodników LUKS Chełmno

49. Jakub KIECA

W dodatkowych kwalifikacjach o awans do GP odpadli: Jakub Pankowski, Bartłomiej Nosol, Franciszek Jendryczka, Kaspian Borek i Stanisław Jendryczka

/zdj. główne: podium kadetek w Krakowie, druga z lewej Anelia Jabłońska, fot. nadesłane/

materiał: sportowechelmno.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%