Zamknij
REKLAMA

Karatecy wrócili z medalami. Wielki sukces sportowców

12:24, 02.12.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 30.11.2019r. odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Kaliszu. Organizatorem Mistrzostw był Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club kierowany przez sensei Tomasza Jeżyka 2dan.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach – kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

W Mistrzostwach wzięło udział 205 zawodników z 33 klubów. W konkurencji kata wystąpiło 75 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 182 zawodników.

Chełmiński Klub Kyokushin Karate był reprezentowany przez 6 osób.

W konkurencji kata chłopców do lat 14 zajął I miejsce zajął Łukasz Chmielecki i w ten sposób został mistrzem Polski.

Natomiast w kata do lat 12 Kinga Lonser wywalczyła 3 miejsce.

Konkurencja Kumite Chłopców do lat 12 + 70 kg Marcel Pawiński został mistrzem Polski i w kategorii 17-18 lat - 65 kg Patryk Jakubowski wywalczył 3 miejsce.

Medali byłoby znacznie więcej, ale choroba w ostatnim tygodniu bardzo mocno osłabiła Łukasza Chmieleckiego. Łukasz co prawda 1 walkę wygrał, natomiast druga była już dużo słabsza i niestety uległ zawodnikowi ze Szczytna. W konkurencji kata jeszcze występowali Igor Płatek i Marcel Pawiński oraz w kumite Katarzyna Zielińska.

Chełmno reprezentowali również Igor Grzeszczak, Nadia Grzeszczak i Karolina Stożek, ćwiczący w Szkole Kyokushin Karate w Świeciu, którego głównym trenerem jest Jakub Kunkel 2 dan. Igor Grzeszczak w kategorii kata chłopców do lat 14 zajął III miejsce, a w kategorii kumite chłopców do lat 14 minus 57kg zajął II miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

Materiał: Michał Okoński

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA