Zamknij
REKLAMA

W sobotę Osielsko będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Nordic Walking

11:24, 07.08.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

10 sierpnia w gminie Osielsko odbędzie się szósta impreza tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking.Zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty, które przybliżą ich do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja obejmuje trzy dystanse: 5, 10 oraz 21 kilometrów. Każda chętna osoba może wziąć udział w zawodach, nie obowiązują limity wiekowe, ani sprawnościowe.

Imprezę organizują Polska Federacja Nordic Walking, Gmina Osielsko oraz Santander Consumer Bank, który jest partnerem strategicznym wydarzenia.

Wrocław, 7 sierpnia 2019 r. W najbliższą sobotę fani chodzenia z kijami ponownie spotkają się na linii startu, by stanąć do wspólnej rywalizacji o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Nordic Walking. Do ostatnich zawodów w Polanicy Zdroju zgłosiło się prawie 400 zawodników. W tym tygodniu rywalizacja przeniesie się do podbydgoskiego Żołędowa.

– Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego w tym roku po raz kolejny mają okazję wziąć udział w organizowanej przez nas nordicowej imprezie. Do tej pory odbyły się tutaj dwa Puchary Regionalne i frekwencja za każdym razem dopisywała. Myślę, że ranga zawodów Mistrzostw Polski dodatkowo przyciągnie uwagę i zmobilizuje miejscową społeczność, szczególnie, że mieszkańcy gminy Osielsko mają zapewniony darmowy start – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Sobotnie zawody Pucharu Polski odbędą się przy ulicy Słonecznej na orliku w Żołędowie. Profil trasy wyścigów jest zróżnicowany, na całej długości znajduje się tyle samo wzniesień, co zejść. Trasa prowadzi po miękkiej nawierzchni. Zawody rozpoczną o godzinie 10:00 maszerujący na najdłuższej, 21-kilometrowej trasie. Godzinę później wystartują zawodnicy na dystansie 10 km. Punktowaną część turnieju zakończy wyścig na 5 km o godz. 11:40. Do rywalizacji mogą dołączyć osoby, które do tej pory nie brały udziału w zawodach.

– W sobotę zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę wspólnie spędzić popołudnie na sportowo. Warto przyjść całą rodziną, ponieważ dla dzieci również jest przewidziana specjalnie przygotowana trasa mini Nordic Walking, którą przejdą 400 metrów – zachęca Joanna Ożóg z Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Zapisy prowadzone będą w przeddzień zawodów w godzinach 17.00-19.00 oraz w dzień wyścigów od godziny 8.00. Rejestracji można dokonać również na stronie pucharpolskinw.pl.

Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, mogą również brać udział w darmowych treningach organizowanych przez Akademię Zdrowia Santander Consumer Banku. Zajęcia w Osielsku odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 na terenie orlika w Żołędowie. Uczestnicy mogą liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają by opanowali poprawną technikę chodzenia z kijami.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach pucharpolskinw.pl oraz akademia-zdrowia.com.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia.

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Technikę chodzenia z kijami można doskonalić zupełnie za darmo od maja do 27 sierpnia w ponad 30 miejscowościach w Polsce. Treningi odbywają się raz w tygodniu i są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Marta Lewkowicz

Clear Communication Group

Tel.: 512 643 009

E-mail : [email protected]

 

­

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone