Biznes

Zamknij

Toruńskie centrum handlowe wraca do dawnej nazwy. Skąd taka decyzja?

. 13:27, 18.03.2023 Aktualizacja: 19:37, 25.10.2025
Skomentuj Toruńskie centrum handlowe wraca do dawnej nazwy. Skąd taka decyzja?

Pod koniec ub.r. centrum handlowe Copernicus zmieniło właściciela. Za prawie 127 mln euro obiekt kupiła spółka NEPI Rockcastle, największy w Europie Środkowo-Wschodniej notowany na giełdzie właściciel, deweloper i zarządca centrów handlowych.

 

Centrum handlowe Galeria Copernicus dołączyło do grona obiektów handlowo-usługowych, działających w grupie NEPI Rockcastle. Jedno z najpopularniejszych centrów handlowych w Toruniu oficjalnie zmienia nazwę. Galeria Copernicus o powierzchni najmu 48 tys. mkw., jest wiodącym obiektem handlowym w Toruniu, położonym w strategicznej lokalizacji. Centrum gromadzi blisko 150 sklepów i punktów usługowych.

To również doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi czy poszukania modowych inspiracji. Galeria posiada certyfikat BREEAM z oceną „Very Good”, który potwierdza spełnienie wysokich standardów środowiskowych. Do głównych najemców należą H&M, HalfPrice, Stradivarius, Media Markt, Auchan, LPP oraz Decathlon.

- W grudniu udało nam się z sukcesem zakończyć transakcję kupna centrum handlowego w Toruniu. To nasz pierwszy obiekt w województwie kujawsko-pomorskim. Widzimy w nim ogromny potencjał. Akwizycja toruńskiego centrum, podobnie jak zakup Forum Gdańsk to część planu długofalowej strategii budowania pozycji dominującego gracza w naszym regionie Europy. Jesteśmy z obu tych transakcji bardzo zadowoleni – mówi Marek Noetzel, członek zarządu, dyrektor operacyjny NEPI Rockcastle.

Toruń jest wyjątkowym miastem. Nie tylko popularnym ośrodkiem turystycznym i siedzibą wielu wyższych uczelni, ale również miastem, które doskonale łączy naukę, sport, kulturę i sztukę, miastem wielu unikalnych przedsięwzięć – dodaje Noetzel.

Obiekty należące do NEPI Rockcastle zlokalizowane są w 12 miastach w całej Polsce. W każdym z nich angażują się w lokalne inicjatywy, udostępniając swoją przestrzeń dla inicjatyw społecznych, zdrowotnych, sportowych i edukacyjnych oraz ekologicznych.

 

NEPI Rockcastle jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem i zarządcą centrów handlowych, posiadającym ponad 2 000 000 m2 wysokiej jakości nowoczesnego portfela handlowego w dziewięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Rumunia, Polska, Słowacja, Bułgaria, Węgry, Chorwacja, Czechy, Serbia i Litwa. W Polsce NEPI Rockcastle jest właścicielem 14 obiektów handlowych w tym m.in: Bonarki w Krakowie, Forum Gdańsk, Galerii Warmińskiej i Aura Centrum w Olsztynie, Focus Mall w Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim, Alfa Centrum Białystok, Solaris i Karolinka w Opolu, Platan w Zabrzu, Galeria Tomaszów, Galeria Wołomin, Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

Zobacz także:

Zapominalscy mogą odetchnąć z ulgą! Takiego automatu tam jeszcze nie było

Popularny bloger kulinarny w KULTOWYM miejscu Torunia! Co sądzi o pizzy z Piccolo?

Budowa trwa, a sieć odkryła karty. Torunianie UWIELBIAJĄ ten sklep

 

materiał partnera: Adam Jóźwiak: [email protected]

 

 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%