Zamknij
REKLAMA

Ferie zimowe - czas radości, wypoczynku i... wypadków.

14:38, 10.01.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Zbliżają się ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Czas wyjazdów, przemieszczania się na znaczne odległości w trudnych, zimowych warunkach.  To niestety sprzyja wypadkom. Lekarze przypominają, że jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu zdarzeniu, najważniejszy jest jak najszybszy powrót do zdrowia, możliwy tylko dzięki sprawnemu i kompleksowemu procesowi leczenia. W zeszłym roku w województwie kujawsko-pomorskim podczas feryjnych miesięcy, ranne zostały 104 osoby (w 106 wypadkach).

W 2018 roku w wyniku samych wypadków drogowych w województwie kujawsko-pomorskim obrażenia odniosło 907 osób* (na terenie całej Polski ponad 50 tysięcy osób*). Oznacza to, że w samym województwie, blisko 3 osoby dziennie uległy nieszczęśliwym zdarzeniom drogowym, w wyniku których potrzebowały kompleksowej i szybkiej opieki medycznej umożliwiającej im powrót do zdrowia.

Instytut Medycyny Interwencyjnej (IMI) założony przez Jacka Wrzoska, reprezentującego Kancelarię Prawniczo-Brokerską ADVERSUM i wspierany przez światowej klasy specjalistę - ortopedę, dr. Roberta Śmigielskiego, wprowadził na rynek nowatorski, bezpłatny program pomocy odzyskiwania zdrowia dla ofiar wypadków. Polega on na finansowaniu leczenia osób poszkodowanych z polis sprawców, za pośrednictwem najlepszych placówek i wysokospecjalistycznej medycyny.

W leczeniu ofiar wypadków jednym z najistotniejszych elementów jest natychmiastowe działanie – my to nazwaliśmy Medycyną Interwencyjną. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym szybciej osoba poszkodowana powróci do normalnego funkcjonowania, a jej uszczerbek na zdrowiu będzie możliwie najmniejszy. W medycynie,  szczególnie w dziedzinie neurologii, istnieje zasada 100 złotych dni – jest to czas, w którym odpowiednio leczony pacjent ma najlepsze rokowania na przyszłość. Stąd idea powołania Instytutu, który łączy możliwość finansowania z jak najszerszą diagnostyką, leczeniem
i rehabilitacją przez najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów. – powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Proces rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, po której, nie czekając na odszkodowanie, osoba poszkodowana bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.

Leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Dla większości, barierą są koszty. W efekcie tracą oni szanse na możliwe wyleczenie.  Wiemy, jak temu zaradzić. Nasza Kancelaria Adversum najpierw bada okoliczności zdarzenia i analizuje możliwości odszkodowawcze. Gdy uznamy, że naszemu klientowi będą się należały pieniądze z ubezpieczenia sprawcy,  rozpoczynamy procedurę odszkodowawczą a IMI rozpoczyna proces leczenia. Równocześnie prowadzona jest kompleksowa diagnostyka medyczna. Trzecim krokiem jest opracowanie i realizacja programu leczenia. Ostatni etap to ocena stanu pacjenta i ew. dalsze zalecenia.

Procedura odszkodowawcza może cały czas się toczyć, a my nie czekając na jej zakończenie, realizujemy leczenie poszkodowanego – ponieważ czas jest tu kluczowy. – powiedział Jacek Wrzosek, współzałożyciel Instytutu, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską ADVERSUM, posiadający 16–letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym.  

W opinii ekspertów medycyny interwencyjnej z IMI poszkodowany leczony w kompleksowy sposób w przyszłości będzie mniejszym obciążeniem dla państwowej ochrony zdrowia, a nawet dla prywatnych ubezpieczycieli. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. To będzie oznaczać mniejsze koszty ewentualnego późniejszego długotrwałego leczenia, ale też ograniczy liczbę osób oraz wysokość przysługujących z tytuły obrażeń rent.  To oszczędności dla budżetu państwa, służby zdrowia, systemu ubezpieczeń społecznych oraz firm ubezpieczeniowych. – dodał Jacek Wrzosek.

Obejmujący sowim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i podpisał dotychczas umowy o współpracy z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie reprezentującą m.in. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski.

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny interwencyjnej znajduje się na stronie http://www.inmedin.pl, tel. 669 922 077.

Materiał: Krzysztof Smardzewski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone