Zamknij
REKLAMA

„Nie stać nas na leki już teraz!” - cichy apel opiekunów zwierząt.

13:22, 03.12.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Zła wiadomość dla posiadaczy psów i kotów. Zdrożeją leki dla ich pupili i to sporo. Nowe zmiany w prawie dotyczącym podatku VAT zakładają podwyższenie podatku z 8% na 23%.

To naprawdę duży wzrost, pracuję jako wolontariusz w toruńskim schronisku i już teraz mamy problemy z brakiem pieniędzy na leki dla naszych podopiecznych – zaznacza Kamila. – Aż strach pomyśleć, co będzie kiedy te wszystkie leki pójdą w górę. Ogromna ilość Polaków posiada jakieś zwierzę w domu – pas, kota lub jakieś inne zwierzę. Ta ustawa dotknie więc sporą cześć społeczeństwa. Pozwolimy na to?

Tymczasem organizacje prozwierzęce, lekarze weterynarii oraz niektóre sklepy z artykułami zoologicznymi na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych zachęcają do podpisania petycji z apelem o rezygnację ze zmian.

W praktyce oznacza to, że niezamożni ludzie nie będą w stanie leczyć swoich zwierząt (a i tak leczenie, szczepienia, kastracje w Polsce są bardzo drogie, a co dopiero będzie po podwyższeniu podatku), że fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom w większości upadną, schroniska nie będą mogły prowadzić szpitali i ich utrzymać. Zdrożeje wszystko - bez wyjątku- nie tylko towary i leki przeznaczone dla zwierząt, ale również towary odzwierzęce m.in. żywność – czytamy w petycji „Apel o nie podnoszenie stawki podatku vat na leki weterynaryjne i produkty dla zwierząt”, którą podpisało już prawie 4 tysiące osób. Czy mieszkańcy naszego miasta włączą się w akcję?

Sprawę zmienia jeden konkretny zapis: VAT siedmioprocentowy ma dytyczyć "wyłącznie o produkty lecznicze dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z przepisami Prawa farmaceutycznego". W tym zbiorze nie znajdują się ani leki dla psów i kotów, ani inne leki weterynaryjne, z których korzysta branża mięsna i mleczna.

Petycja dostępna w linku poniżej:

https://www.petycjeonline.com/apel_o_nie_podnoszenie_stawki_podatku_vat_na_leki_weterynaryjne_i_produkty_dla_zwierzt?u=1777177&s=57206265&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR1-wG5eNJgf5DVQgdJEOmaDFHWdlbYZY6sOjY1BUrEejSQ0DCVPaJVJ_QQ

 

Materiał partnera: (AŚ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone