Projekt „Klub seniora – Folklorowa Przystań” umowa nr 7.4/2025/02/KS realizowany jest przez Stowarzyszenie zwykłe Tacy Sami w ramach LSR na lata 2023-2029 dla obszaru działania Lokalnej Grupy Działania Chełmno, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Priorytet FEKP.07 FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA ROZWÓJ LOKALNY, FEKP.07.04 Wspieranie integracji społecznej. Beneficjent projektu grantowego "Aktywizacja i włączenie społeczne seniorów” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Chełmno przy wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego.
Projekt obejmuje "Aktywizację i włączenie społeczne seniorów” dla 15 seniorów 60 + z miasta Chełmna poprzez tworzenie i funkcjonowanie klubów seniora i uzupełniająco, w ramach klubów seniora: inne działania mające na celu wsparcie i integrację osób starszych.
W ramach projektu przewidziano:
Utworzenie Klubu Seniora razem 119 godzin wsparcia – zadanie nr 1
1. Zadanie nr 2 - Warsztaty kreatywności i rozwoju zainteresowań: Warsztaty rękodzielnicze. – 39h,
2. Zadanie nr 3 - Udział w kulturze i uwrażliwienie na sztukę – Wizyta w Wiosce Gnących Zawodów w Koronowie , Spotkanie refleksyjne „ Śladami Tradycji”–10h,
3. Zadanie nr 4 - Zdrowie - edukacja zdrowotna -„Warsztatów arteterapii”, Spotkanie międzypokoleniowe – 34h
4. Zadanie nr 5 - Rozwój tożsamości lokalnej - Warsztaty folklorystyczne, Biesiada Folklorystyczna – 36h
-------------------------------------------------------------
Dofinansowanie projektu wynosi: 56 374,18 zł
Nabór osób do projektu – pierwsze spotkanie rekrutacyjne 23.10.2025r.
· Biuro Projektu, Chełmno, ul. Grudziądzka 36 w budynku Chełmińskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w godzinach: 15.30 do 17.30 w dniach: czwartki. Kontakt: tel. 512 346 599, e-mail: [email protected].
materiał: Stowarzyszenie Zwykłe Tacy Sami
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz