8 sierpnia 2025 o godz. 18:00 w kościele pw. Piotra i Pawła w Chełmnie odbyła się uroczystość rozpoczęcia Perspektywy — 9 Hills Festival. To nowa edycja Festivalu
Zebraną licznie publiczność powitała Klaudia Peplińska. Wśród Gości honorowych znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Zbigniew Ostrowski oraz Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa - Katarzyna Lubańska. Serdeczne życzenia i podziękowania dla Twórców wydarzenia złożył Burmistrz - Mariusz Kędzierski. Głos zabrali również Dyrektorzy 9 Hills, a tym roku są nimi: Paweł Karnowski i Marta Gryszan.
Podczas uroczystości dziękowano wolontariuszom, którzy pracowali przy przygotowaniu imprezy, sponsorom, współorganizatorom oraz przedstawicielom mediów.
Gwiazdą wieczoru był w tym roku Patryk Kraśniewski, który zaprezentował utwory ze swojej płyty "PIANOGRAM".
Była to dźwiękowa podróż, która przeniosła publiczność w świat głębokiej neoklasyki, elektronicznych klimatów i transowej energii. Idealna na wieczorne odpoczywanie, przemyślenia, czy po prostu zatrzymanie się na chwilę.
Prezentowana muzyka była bardzo oryginalna - delikatna, subtelna, kojąca zmysły i duszę. Elektroniczne dźwięki pięknym echem rozchodziły się po świątyni.
„Perspektywy – 9 Hills Festival to trzydniowe spotkanie ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna. Wydarzenie jest wynikiem współpracy mieszkańców, którzy co roku w sierpniu otwierają bramy swojego miasta, aby udowodnić, że Chełmno to miasto, w którym można odbyć prawdziwą podróż w czasie, a to, co tradycyjne, spotyka się w nim z tym, co współczesne.
materiał: e-chelmno
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz