Zarówno paliwa, jak i produkty ropopochodne sprzedawane na stacjach należą do niebezpiecznych i łatwopalnych substancji. To sprawia, że do ich transportowania oraz dystrybuowania powinno się wykorzystywać specjalnie przeznaczone do tego akcesoria. Węże wykorzystywane na stacjach paliw powinny spełniać określone parametry, tym samym minimalizując zagrożenie związane z ich użytkowaniem. Węże paliwowe to produkty niezwykle popularne, szeroko stosowane w branży przesyłu paliw oraz oleju; wszechstronne oraz trwałe, wytrzymują trudne warunki, co czyni je niezbędnym elementem w wielu różnych zastosowaniach – nie sprowadzających się wyłącznie do obecności na stacjach benzynowych. Już dziś dowiedz się więcej na temat węży przemysłowych do paliw, poznając ich specyfikę oraz szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu!
Węże paliwowe: gdzie konkretnie się ich używa?
Gumowy wąż paliwowy zdążył znaleźć swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – począwszy od rolnictwa, przez górnictwo i budownictwo, aż po przemysł lotniczy czy morski. Stosowany tam, gdzie wymagany jest przesył cieczy oraz gazów pod wysokim ciśnieniem (m.in. paliwa, oleju, wody oraz produktów chemicznych), służy między innymi do:
Ważne, aby gumowy wąż do paliwa był zaprojektowany w taki sposób, aby wytrzymywać trudne warunki środowiskowe, a także ekstremalne temperatury. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby dokonywać zakupu wyłącznie u sprawdzonych producentów – przykładem jest między innymi firma TOBI, zajmująca się doborem oraz sprzedażą różnego rodzaju węży przemysłowych, w tym również tych do paliw oraz produktów ropopochodnych. Kupując produkty z renomowanych źródeł można mieć pewność, że charakteryzują się one trwałością, elastycznością, bezpieczeństwem oraz wszechstronnością.
W jaki sposób zamontować wąż do paliwa, by pozostał wydajny? Kilka wskazówek
Decydując się na montaż węża do paliwa, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii – przede wszystkim należy używać do tego odpowiednich opasek zaciskowych. Jednocześnie należy pamiętać, by w żaden sposób nie przekraczać maksymalnego ciśnienia roboczego. Każdy model węża posiada swoją indywidualną specyfikację, w której producent jasno określa ramy wydajności danego modelu. Wąż do paliwa nie powinien być także narażany na długotrwały kontakt z ostrymi chemikaliami, a sam produkt należy poddawać regularnym kontrolom, zwłaszcza na złączach. Mając na uwadze wszelkie instrukcje oraz czynności pielęgnacyjne jakie warto wdrożyć aby wąż do paliwa mógł służyć bezawaryjnie najdłużej jak tylko się da, można ze spokojem cieszyć się istotnym elementem instalacji, który jest w stanie spełniać swoje zadanie przez naprawdę wiele lat.
(Materiał Partnera)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz