Zamknij

Przysięga skróconej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

. 16:24, 07.06.2023 Aktualizacja: 16:27, 07.06.2023
1

3 czerwca 2023 roku w 3 Włocławskim Batalionie Drogowo-Mostowym w Chełmnie, odbyła się przysięga wojskowa dla absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby DZSW.

O godzinie 8:00 meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu złożył dowódca uroczystości kpt. Andrzej KUCZYŃSKI. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu RP nastąpiła najważniejsza część uroczystości, jaką było złożenie przysięgi na sztandar. Następnie głos zabrał ppłk Piotr KRANZ, który podkreślił że: „Wierność słowom przysięgi to najwyższy–prawny i moralny–nakaz, który obowiązuje nie tylko w okresie służby wojskowej, ale i przez całe życie”.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów 3 batalionu drogowo-mostowego przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

Materiał: 3BDM

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

JachoJacho

0 0

A Zawodowa jeszcze jest ?

17:45, 07.06.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%