Zamknij
REKLAMA

Pożar w Trzebczu Szlacheckim. Trzy zastępy strażaków ruszyły na pomoc

11.20, 28.11.2022 . Aktualizacja: 11.27, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do pożaru drewna w kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Trzebcz Szlachecki doszło dnia 26.11.2022 o godz. 23:57. Na miejscu funkcjonariusze zastali pożar drewna składowanego w pomieszczeniu kotłowni i silne zadymienie w pomieszczeniu.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po odłączaniu instalacji energetycznej do budynku ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego podali jeden prąd w natarciu na palące się drewno w kotłowni. Pożar został zlokalizowany i ugaszony. Odpady popożarowe wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Przewietrzono pomieszczenia w budynku. Dokonano pomiarów temperatury ścian i stropu za pomocą kamery termowizyjnej. Sprawdzono stężenie tlenku węgla przy pomocy detektora wielogazowego w wszystkich pomieszczeniach w budynku, nie wskazał obecności tlenku węgla. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi budynku. Zakończono działania.

W akcji brali udział: JRG Chełmno, OSP Kijewo Królewskie, i OSP Trzebcz Szlachecki

Konieczna interwencja strażaków była także dnia 25.11.2022 o godz. 15:14 w miejscowości Bągart, gdzie w budynku mieszkalnym zapaliły się sadze w kominie.     
Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnicy proszkowej. Przewietrzono pomieszczenia oraz skontrolowano miernikiem wielogazowym (brak przekroczeń). Miejsce działania przekazano właścicielowi. 

Fot: OSP Kijewo Królewskie

 

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%