Zamknij
REKLAMA

Policjanci spotkali się z rodzicami uczniów ZS CKZ w Grubnie

13.29, 24.11.2022 . Aktualizacja: 13.40, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mundurowi z Chełmna odwiedzili rodziców, którzy uczestniczyli w wywiadówce w szkole w Grubnie. W trakcie tej wizyty funkcjonariusze poruszyli temat zażywania środków odurzających, alkoholu, a także leków, które działają podobnie do narkotyków. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy chełmińskiego sanepidu.

Używanie środków odurzających, spożywanie alkoholu i innych środków, w tym leków, które w połączeniu z alkoholem mogą działać tak, jak narkotyk, to problem, z którym coraz częściej na co dzień muszą się mierzyć rodzice, pedagodzy, a także policjanci. Ta problematyka została poruszona na ostatniej wywiadówce, która odbyła się w Zespole Szkół w Grubnie. Policjanci, a także pracownicy sanepidu tłumaczyli, jak rozpoznać, czy nasze dziecko może być pod wpływem niedozwolonych środków, jakie konsekwencje niesie za sobą zażywanie takich środków, posiadanie narkotyków, a także, gdzie szukać pomocy w sytuacji, kiedy problem związany z nadużywaniem zarówno alkoholu, jak i substancji psychoaktywnych wymaga interwencji specjalistów.

Rodzice mieli również okazje zobaczyć na przygotowanych materiałach, jak wyglądają najczęściej spotykane środki odurzające, przedmioty pomocne w ich zażywaniu, a także, jak wyglądają podstawowe testy na obecność narkotyków, które można wykonać w warunkach domowych. Policjanci zachęcali również do obserwacji swoich dzieci, rozmowie z nimi i interesowaniu się ich problemami, ponieważ dobry kontakt i prawidłowe relacje pomagają uniknąć wielu problemów związanych z dorastaniem naszych pociech i ich ciekawością poznawania, nie zawsze tego, co jest dla nich dobre i bezpieczne.

W sytuacji, kiedy pojawia się problem związany z uzależnieniem od alkoholu lub innych środków, można szukać pomocy w specjalistycznych placówkach:

Poradnia terapii uzależnienia do alkoholu i współuzależnienia NZOZ, Chełmno ul. Kamionka 3,tel. 56 686 30 72

Telefon Zaufania dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin 512 943 854 

Materiał: KPP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%