Zamknij
REKLAMA

Działania ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie chełmińskim

12.38, 22.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Ogólnoeuropejska akcja, której celem jest poprawa świadomości uczestników ruchu drogowego i kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze, jak co roku prowadzona była również w powiecie chełmińskim. Policjanci ruchu drogowego reagowali na wykroczenia drogowe i rozmawiali z kierowcami, a także uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z kursantami szkoły nauki jazdy.

Wczoraj (21 września 2022), mundurowi z chełmińskiej drogówki, jak każdego dnia realizowali swoje obowiązki służbowe ujawniając sprawców wykroczeń drogowych. W związku z prowadzoną akcją ROADPOL Safety Days, przy okazji kontroli drogowych funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami, tłumacząc, jakie konsekwencje niesie za sobą łamanie przepisów kodeksu drogowego i brawura za kierownicą. Szczególną uwagę poświęcali przekraczaniu dozwolonej prędkości, a także stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia najmłodszych pasażerów.

W ramach prowadzonej akcji, policjanci odwiedzili również uczniów zespołu szkól w Grubnie, którzy są kursantami szkoły nauki jazdy. W trakcie zajęć teoretycznych, instruktor i funkcjonariusz omawiali kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, a także to, co najbardziej interesuje przyszłych kierowców, czyli wysokość mandatów i liczba punktów karnych przypisana do poszczególnych wykroczeń. Prowadzący zajęcia mundurowy opowiedział również o skutkach jazdy po alkoholu i narkotykach. Była również mowa o tragicznych wydarzeniach z dróg naszego powiatu, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich lat – ku przestrodze.

Wart uwagi jest fakt, że tego dnia na drogach powiatu chełmińskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych i miejmy nadzieję, że takich dni na będzie jak najwięcej. 

Materiał: KPP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

NnNn

3 0

Może policja zabierze się za chłopców *%#)!& swoje kaldi wieswageny i banditen gnojem werke co wieczorami szaleją po miescie 16:50, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jpjp

3 0

Teraz nie moga, trwa konkurs kto z jakiej dziury strzałem z krzakorów w Cepno, Wabcz, Szymborno przywiexie największy mandat. 18:02, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%