Zamknij
REKLAMA

Wysyp nietrzeźwych na drogach powiatu chełmińskiego

14:14, 01.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W piątek (29 lipca) ok. godz. 15.20 w Chełmnie na ul. Powstańców Wielkopolskich policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni mieszkaniec naszego powiatu miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

W sobotę ok. godz. 1.10 w miejscowości Bruki Unisławskie skontrolowano również rowerzystę, który, jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że młody mężczyzna miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Za ten czyn 20-latkowi grozi wysoka grzywna, kara aresztu i zakaz prowadzenia pojazdów.

31.07.2022 chwilę przed 4.00 w Chełmnie na ul. Toruńskiej, policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli osobowego seata. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu, a także pod kątem środków odurzających. Narkotest wskazał obecność narkotyków, w związku z czym kierowcę zatrzymano, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Mężczyźnie pobrano krew do badań. 31-latek stracił prawo jazdy, oprócz tego grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Podobna sytuacja miała miejsce 1 sierpnia ok. godz. 8.10 w Chełmnie na drodze nr 550, gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli busa, którego kierowca okazał się nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie 0,56 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. 45-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Materiał: KPP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%