Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia w chełmińskim szpitalu

12.45, 23.06.2022 . Aktualizacja: 16.41, 23.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

23 czerwca 2022 roku ok. godz. 9.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie wpłynęła informacja o pożarze, w jednym z pomieszczeń w dziale fizjoterapii chełmińskiego szpitala, pomieszczenie objęte pożarem zlokalizowano na III piętrze budynku. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że jeden z pracowników oddziału nie mógł samodzielnie opuścić budynku w wyniku powstałego zadymienia.  

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy JRG Chełmno oraz zastęp OSP Chełmno.  

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano personel szpitala, który ewakuował przebywających na oddziale pacjentów. Koordynująca ewakuacją przekazała przybyłym strażakom informacje o ilości ewakuowanych pacjentów oraz liczbie pracowników, w tym informacje o braku jednego z pracowników.

Wprowadzono rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu dotarcia do poszkodowanego, jednocześnie sprawiono podnośnik hydrauliczny, który miał za zadanie umożliwić ewakuację poprzez okno na szczycie budynku.

Dzięki zastosowanym w budynku szpitala wydzieleniom pożarowym i sprawnej akcji pożar nie przeniósł się na pozostałe pomieszczenia szpitala, w porozumieniu z Dyrekcją ustalono, że nie zachodzi konieczność ewakuacji innych oddziałów.  

Po bezpiecznej ewakuacji poszkodowanego przy pomocy SHD21, ratowników zaskoczył kolejny epizod, jeden ze strażaków stracił przytomność i konieczne było udzielenie mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po udzieleniu skutecznej pomocy zakończono część praktyczną ćwiczeń.

Pracownicy i pacjenci mogli wrócić do budynku, strażacy dokonali lustracji obiektów na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej, zweryfikowano lokalizację przeciwpożarowych wyłączników prądu, głównych zaworów gazu oraz źródeł wody do zewnętrznego gaszenia pożaru.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia wewnętrznych procedur ewakuacyjnych obowiązujących w szpitalu, oraz okazją do zapoznania się ze specyfiką budynku dla funkcjonariuszy komendy.    

Podczas ćwiczeń przeprowadzono krótkie szkolenie z obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, dla pracowników działu fizjoterapii.

Ćwiczenia nadzorował Zastępca Komendanta Powiatowego – st. kpt. Artur Tokarczyk.  

Materiał: PSP  

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%