14 maja o godz. 21:30 przygotowano klimatyczny spacerek po Chełmnie. O dziejach zakonu dominikanów i gminy żydowskiej w Chełmnie opowiadała Anna Grzeszna – Kozikowska.
Na Chełmińskim Rynku zebrała się duża grupa osób zainteresowanych historią naszego pięknego miasta. W blasku wieczornych lamp nastrojowo mijał czas na zwiedzaniu ciekawych zakątków.
W ramach Nocy Muzeów na trasie spacerkowiczów był m.in. Kościół św. Piotra i Pawła (podominikański), ul. Dominikańska, ul. Poprzeczna (dawna synagoga), Nowe Planty, Park Rydygiera (dawny cmentarz żydowski), Park Miniatur Zamków Krzyżackich.
1 0
Pięknie i nastrojowo . Podziękowania dla Pani Anny za super wycieczkę. Odkrywałem moje rodzinne miasto z innej strony.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz