Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na wykład Magdaleny Sękowskiej w Rondzie

11:51, 24.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kochanie, domyśl się, o co mi chodzi… Znajome? Pod tym tytułem wykładu o tym, jak zachować ciekawość w związku, jak nie snuć domysłów i nie budować scenariuszy oraz o tym, jak łatwo w parze możemy zbudować między sobą autostradę, podczas 21. Walentynki Chełmińskie opowiadać będzie Magdalena Sękowska z Uniwersytet SWPS.

Wykład odbędzie się w sobotę (12 lutego) o g. 11.00 w Kinoteatr RONDO, z emisją na żywo na kanale FB Chełmiński Dom Kultury. Będzie dostępny również po wydarzeniu na kanale YouTube Chełmińskiego Domu Kultury.

***

Komunikacja w związku stanowi główne narzędzie umożliwiające rozwój - zarówno pary, jak i każdego z partnerów. Jeśli czegoś pragniemy, coś jest dla nas ważne i chcemy o czymś wiedzieć - nie uzyskamy tego bez bezpośredniej komunikacji z drugą osobą.

W codziennym życiu nie jest nam jednak łatwo mówić o sobie - o swoich potrzebach, o tym, co się z nami dzieje, o swoich lękach i o tym, co wprowadza czasami w nasz stan psychiczny zwątpienie.

Otwartość nie oznacza mówienia sobie wszystkiego w związku. Otwartość to postawa wyrażająca się zdolnością do nazywania własnych emocji, własnych doznań, własnych przeżyć bez oczekiwania, że druga osoba się tego domyśli albo powinna o tym wiedzieć. Otwartość to także gotowość do rozumienia perspektywy drugiej osoby, do empatyzowania z nią zarówno na poziomie jej emocji, jak i przekonań.

To, co nie jest wyrażone, nazwane, wypowiedziane, uzgodnione tworzy olbrzymią przestrzeń w związku do nieporozumień, do błędnych interpretacji. Do wzajemnego oddalania się.

Materiał: Chełmno - miasto zakochanych

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%