Zamknij
REKLAMA

Rok 2022 to nowe oblicze chełmińskiej starówki!

10:39, 14.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Trwa remont zachodniego objazdu starego miasta (ul. Dominikańskiej, Klasztornej i 22 Stycznia), który zakończy się wraz z końcem maja.

Także w tym roku remontu doczeka się wschodni objazd starego miasta - ul. Wodna, Poprzeczna i Rycerska.

***

Szczegóły trwających prac

Prace przy zachodnim objeździe starego miasta to inwestycja za niemal 3,1 mln zł, realizowana przy wsparciu pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości niemal 1,2 mln zł.

Przygotowania do podjęcia zadania trwały od wielu miesięcy. Konieczne było m.in. przygotowanie infrastruktury wodociągowej. Wymienione zostały wszystkie problematyczne przyłącza, wprowadzono także zasuwy, umożliwiające sprawne wyłączanie fragmentów sieci na ww. ulicach. Dotychczas w przypadku awarii konieczne było wyłączenie wody dla całego miasta. Teraz nareszcie mamy możliwość częściowych wyłączeń.

Część dróg zostanie zrealizowana w technologii asfaltowej – poprzez sfrezowanie istniejącego asfaltu, przeprowadzenie regulacji studzienek i infrastruktury technicznej oraz ułożenie nowej nakładki asfaltowej, ten zakres będzie obejmował obszar ulic: Dominikańska - od Wodnej do Franciszkańskiej, Klasztorna - od Biskupiej do 22 Stycznia oraz 22 Stycznia. Narożnik położony przy klasztorze Sióstr Miłosierdzia (Dominikańska od Franciszkańskiej do Klasztornej) oraz Klasztorna (od Dominikańskiej do Biskupiej) zostaną zrealizowane w technologii kamiennej, z wykorzystaniem kostki rzędowej na nawierzchni jezdnej, kamienia na nawierzchniach parkingów oraz płyt granitowych na nawierzchniach chodników.

Obecnie trwają prace związane z odcinkami kamiennymi, po ustaniu mrozów możliwe będzie podjęcie dalszych prac na odcinkach asfaltowych.

***

Kolejne ulice miasta przed nami. Krok po kroku!

Materiał: Urząd Miasta Chełmna

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

2 1

Kostke klada!? To moze od razu zrobic skansen z chelmna. 17:40, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

Na ulicy Styczniowej od Wodnej do Poprzecznej już miesiąc świeci tylko jedna lampa jest ciemno jak w d...e od rogu do rogu w Chełmnie są cztery lampy tam tylko dwa jedna nie świecąca. Czy nie ma tam inspektora nadzoru, było tam kiedyś więcej lamp są skrzynki elektryczne. 00:10, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%