Zamknij
REKLAMA

Zasłużeni dla turystyki z nagrodami, srebrny medal otrzymało Koło Przewodników PTTK w Chełmnie

14.27, 30.09.2021 Aktualizacja: 15.03, 30.09.2021
Skomentuj
REKLAMA

Rokrocznie wraz z zakończeniem sezonu swoje święto obchodzą przedstawiciele branży turystycznej. Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których nagrody i wyróżnienia odebrali najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza, odbyły się dziś (30 września) w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. Z okazji jubileuszu 25 lat działalności srebrny medal otrzymało Koło Przewodników PTTK w Chełmnie, a wyróżnienie odebrała Pani Prezes Koła Anna Grzeszna-Kozikowska.

W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni sejmiku Katarzyna Lubańska i Robert Malinowski.

Obchody Światowego Dnia Turystyki są doskonałą okazją do podsumowania oraz nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Marszałkowskimi medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowani zostali Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy oraz Koło Przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Chełmnie, a jubileuszowe gratulacje wręczono Oddziałowi Przewodnickiemu PTTK w Toruniu za 30 lat działalności oraz Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej z okazji jubileuszu 15-lecia aktywności.

 

Konkurs „Odkrywca” 

 

Podczas uroczystości nagrody odebrali laureaci ubiegłorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniamy osoby, zespoły, organizacje, instytucje i firmy przyczyniające się do budowania marki turystycznej województwa. Zwycięzcami zostali: 

 

w kategorii Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa - Lech Wojciech Krajewski, członek Kujawskiego Oddziału PTTK we Włocławku oraz powiat świecki,

w kategorii Przedsięwzięcie biznesowe - Cukrownia Żnin,

w kategorii Promocja w mediach społecznościowych - Dom Legend Toruńskich.

 

Wyróżnienia specjalne trafiły do Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń.

 

Więcej informacji na stronie konkursu.

 

Najlepszy Produkt Turystyczny

 

Poznaliśmy także laureatów tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbył się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymają automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej:

 

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Blues na Świecie Festival 

Hotel Pałac Romantyczny w Turznie (powiat toruński).

 

Nominację dla laureata regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Specjalny Polskiej Organizacji Turystycznej (produkt, który posiada niezwykły potencjał i istnieje na rynku krócej niż dwa lata) otrzymała Cukrownia Żnin.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wzbogaciła się o sześcioro nowych członków. Certyfikaty otrzymali:

gmina Grudziądz

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

MSU Publishing w Toruniu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

Restauracja Pirzok w Więcborku (powiat sępoleński)

Politechnika Bydgoska im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

Gwiazdami Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc zostały miasto Bydgoszcz oraz Górnicza Wioska w Pile-Młynie (w powiecie tucholskim).

 

W ramach wojewódzkich obchodów w Chełmnie odbywa się także Regionalne Forum Turystyki adresowane do przedstawicieli branży turystycznej, samorządów terytorialnych oraz instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za tworzenie, rozwój i promocję produktów turystycznych. Wśród poruszanych tematów znalazły się trendy i zmiany zachodzące w turystyce oraz budowa marek. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badań ruchu turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego w 2019 opracowane przez agencję Selectiv.

 

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyczną (UNWTO), agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego cele to integracja środowiska związanego z turystyką – turystów, pracowników branży turystycznej, a także odpowiedzialnej za rozwój tej sfery administracji – oraz wykorzystanie zbudowanego w ten sposób potencjału do rozwoju tej dziedziny gospodarki, mającej wpływ  na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

buhahahahahabuhahahahaha

4 0

Lubańska znowu ma wolne? A jutro przelew 10 koła i 2 za sejmikowanie? Koryto+ 19:58, 30.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%