Zamknij
REKLAMA

St. kpt. mgr. Tomasz Guzek przejął obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Chełmnie

15:22, 30.07.2021 |
REKLAMA

W dniu 30 lipca 2021 roku na placu zewnętrznym przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

Podczas uroczystości Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Sławomir Herbowski wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie st. kpt. mgr. Tomaszowi Guzek.

Wśród gości obecnych na uroczystości byli:

 • Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st.bryg. Sławomir Herbowski
 • Przewodniczący Rady Powiatu Chełmińskiego Janusz Błażejewicz
 • Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Chełmnie druh Sławomir Stachewicz
 • Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świeciu st.bryg. Andrzej Rafalski
 • Zastępca Burmistrza Miasta Chełmna oraz Wójtowie gmin z terenu powiatu chełmińskiego
 • Komendant Straży Miejskiej w Chełmnie Zbigniew Świdlikiewicz
 • Zastępca Dowódcy 3 batalionu drogowo-mostowego w Chełmnie mjr Przemysław Wiśniewski
 • Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Grudziądzu ppłk Tomasz Sobczyk
 • Dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z powiatu chełmińskiego na co dzień współpracujący z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie 
 • Prezes Koła emerytów przy KP PSP w Chełmnie Pan Sławomir Stefański
 • Delegacje Zarządów Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu chełmińskiego i z terenu Gminy Chełmno
 • funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

Tomasz Guzek służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 14 lutego 2003 roku  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. W trakcie wieloletniej służby zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach służbowych, od 2014 roku pełnił nieetatową funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego, natomiast od 2017 roku pełni funkcję Naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego.

W 1999 r. ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra, w 2003 r. odbył przeszkolenie podoficerskie dla strażaków z wyższym wykształceniem w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, następnie w roku 2011 ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Jest również absolwentem studiów podyplomowych dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, które ukończył w 2015 r. Dodatkowo w 2021 roku ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie Kryzysowe w Systemie Bezpieczeństwa Narodowego”

w Kolegium Jagiellońskim - Toruńskiej Szkole Wyższej.

W 2016 roku był członkiem zespołu przy Komendancie Głównym Państwowej Straży Pożarnej do wypracowania zasad doskonalenia zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej.

Za wzorowe realizowanie obowiązków służbowych i wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej został wielokrotnie nagrodzony i odznaczony, m.in. „Dyplomem Komendanta Głównego” w 2015 roku, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w 2019 roku, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” w 2017 roku oraz Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” w 2019 roku.

Stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie st. kpt. mgr Tomasz Guzek obejmie od dnia 1 sierpnia 2021 r.

W związki z powołaniem st. kpt. Tomasz Guzek na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego pełnić będzie mł. kpt. Kasper Korczak.

Materiał: PSP

Fot: J.P.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%