Zamknij
REKLAMA

Warsztaty ruchowe i performance uliczny z Moniką Kochowicz i Samem Alty

18:41, 21.07.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

9Hills Festival zbliża się wielkimi krokami a rekrutacja na warsztat i performance site specific na ulicach Chełmna wciaż trwa! Zapraszamy i prosimy o udostępnianie wydarzenia.

Warsztaty ruchowe i performance uliczny w ramach festiwalu 9hills w Chełmnie z Moniką Kochowicz i Samem Alty

 Data: Warsztaty 03-05.08.2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 z przerwą na lunch, próby piątek i sobota od 10.00-13.00. Performance odbędzie się 8 sierpnia Udział bezpłatny 

Miejsce warsztatów: Sala gimnastyczna w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Chełmnie nad Wisłą Zakwaterowanie na czas warsztatów: szczegółowa informacja w linku zgłoszeniowym Posiłki: we własnym zakresie

OPIS WARSZTATU:

 Zapraszamy do 3-dniowego procesu artystycznego, którego efektem będzie performance na ulicach Chełmna ostatniego dnia festiwalu 9hills. Na warsztacie będziemy eksplorować różne poziomy improwizacji oraz kompozycji grupowej w sztuce performance. W procesie będziemy korzystać z różnych technik improwizacji ruchowej, kontakt improwizacji, pracy z głosem i dźwiękiem.

 Punktami wyjściowymi do eksploracji ruchu i procesu grupowego są:

- dystans społeczny,

- relacyjność,

- praca z poziomu potrzeb i uczuć,

- obecność,

Ten projekt jest dla ciebie jeżeli:

- Jesteś pełnoletni/ pełnoletnia (osoby z Chełmna i okolic od 16 roku życia)

- Interesuje Cię bycie częścią kreatywnego i grupowego procesu, którego kulminacją będzie uliczny performance z twoim udziałem (przyjmujemy tylko osoby, które mogą wziąć udział w warsztacie i performance ostatniego dnia festiwalu)

- Interesuje Cię praca z ciałem, ruch, improwizacja taneczna i ruchowa, sztuka performance

- Chcesz wziąć udział w procesie, w którym zgłębimy tematy dotyczące szeroko pojętych relacji ze sobą, innymi, ze światem.

- Chcesz wziąć udział w Festiwalu Kultury i Sztuki 9hills

 Doświadczenie ruchowe nie jest wymagane choć mile widziane. Konceptualny charakter warsztatów i performansu pozwala wszystkim zainteresowanym na równy dostęp bez względu na możliwości fizyczne.

 Pytania i zapisy: [email protected]

 Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6sfnBqwPXcDvzPvr6Termin zgłoszeń: do 18 Lipca 2021

PROWADZĄCY WARSZTATY:

- Monika Kochowicz jest tancerką kontaktu improwizacji, edukatorką i facylitatorką procesów grupowych promujących społeczny dialog i porozumienie bez przemocy (NVC). Prowadzi zajęcia, laboratoria i organizuje międzynarodowe warsztaty taneczne. Jej wieloletnie doświadczenie obejmuje też współorganizację społeczności KI w Toruniu (2009-2011), Londynie (2012-2013) i Oslo (od 2014 r.). Technikę KI zgłębiała, uczestnicząc w licznych warsztatach (Ralf Jaroschinski, Alicia Grayson, Nita Little, Ray Chung, Ilona Kenova, Seba Flegiel, Maga Radłowska i inni) oraz festiwalach (FRU festiwal w Łodzi, On the Road w Izraelu, Nordic Impro Meeting w Oslo, Skiing on skin w Finlandii, Freiburg Festival w Niemczech). Brała udział w projektach artystycznych, tanecznych i performatywnych w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Norwegii.

- Samuel Alty – jest wielokrotnie nagradzanym kompozytorem, autorem piosenek, twórcą teatralnym, tancerzem, działaczem na rzecz środowiska i pedagogiem głosu. Występował na arenie międzynarodowej m.in.: w Operze Królewskiej (Wielka Brytania), Narodowym Forum Muzyki (Polska), brał udział w Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu (Wielka Brytania) oraz w festiwalu Melodica Festival (Islandia). Więcej informacji na: www.samuelalty.com

Materiał: Perspektywy - 9 Hills Festival

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%