Zamknij
REKLAMA

Ci artyści uświetnią tegoroczną edycję Perspektywy - 9 Hills Festival

11:34, 21.07.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Gloria Campaner, Pianomatyk, Sopocki Teatr Tańca i Vilde Valldal Johannessen to tylko niektórzy z artystów/zespołów tegorocznej edycji Perspektywy - 9 Hills Festival. Widzimy się w Chełmno - miasto zakochanych w dniach 6-8 sierpnia!

Po bieżące informacje o rozkładzie weekendu zaglądajcie na Perspektywy - 9 Hills Festival.

Gloria Campaner – włoska pianistka, laureatka Srebrnego Medalu w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego w Los Angeles, I Nagrody oraz Nagrody Specjalnej Prokofiewa w ramach Ibla Grand Prize oraz Europejskiej Nagrody Kultury (Cultural Foundation Pro Europa we Freiburgu). Campaner jest dyrektorem artystycznym serii koncertów „Associazione Bellini” w Mesynie na Sycylii.

Pianomatyk – pianista, kompozytor i improwizator wykonujący ilustracyjną muzykę fortepianową. Autorskie kompozycje muzyka wypełnią Kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła.

Sopocki Teatr Tańca – ze spektaklem „Dyskretny urok Picassa”. Inspiracją artystów jest postać Pabla Picassa, urodzonego w 1881 r. w Maladze, hiszpańskiego malarza, grafika, rzeźbiarza, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Wybrane dzieła z różnych okresów, od subtelnej formy, naturalizmu przez kubistyczną deformację, dekonstrukcję, karykaturę, po surrealistyczną abstrakcyjną ekspresję, wyznaczą dla twórców STT formę o zróżnicowanej stylistyce ruchomych obrazów.

Vilde Valldal Johannessen – absolwentka Akademii Baletowej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Oslo, która w wieku 19 lat postanowiła zamieszkać w Polsce. Spektakl „Emifrantka” to społeczno-taneczny duodram komediowy, jak nazywają go jego twórcy, napisany przez Szymona Jachimka i wyreżyserowany przez Tomasza Valldall-Czarneckiego, z choreografią Michała Cyrana i scenografią Moniki IKI Wójcik, łącząc taniec, komedię i teatr lalkowy, przedstawia nam ukazany w krzywym zwierciadle obraz nowego dla niej kraju, widziany oczami młodej Norweżki, która raz po raz musi znosić gaszenie jej entuzjazmu zimnym prysznicem z pesymistycznej polskiej mentalności, zawsze do połowy pustej szklanki.

Materiał: Chełmno - miasto zakochanych

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

QwertyQwerty

5 0

Uf.. już się bałem że "Zenek".. 😉 13:27, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%