Zamknij
REKLAMA

Działania ?Bezpieczny powiat po sąsiedzku? zakończone sukcesem

14.30, 16.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek odbyła się kolejna edycja działań policyjnych, mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. W działaniach wzięli udział policjanci z trzech sąsiednich jednostek. W tym czasie nie odnotowano ani jednego zdarzenia drogowego, posypały się za to mandaty. 

Działania odbyły się w czwartek (15 lipca) w godz. 6.00-22.00. Wzięło w nich udział 13 policjantów drogówki z Chełmna, Grudziądza oraz Kwidzyna, którzy pełnili służbę na drodze krajowej nr 55 w swoich powiatach.

Zadaniem mundurowych było reagowanie na szczególnie niebezpieczne wykroczenia takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu a także wykroczenia popełniane wobec pieszych i przez nich samych. W trakcie realizacji przedsięwzięcia funkcjonariusze wykorzystywali ręczne mierniki prędkości a także pojazdy z wideorejestratorem.

Efektem działań było ujawnienie 62 wykroczeń z czego 44 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci chełmińskiej drogówki skontrolowali łącznie 24 pojazdy. Ujawnili 21 sprawców wykroczeń drogowych z czego 17 ukarali mandatami. Zatrzymali również 1 dowód rejestracyjny pojazdu za zły stan techniczny.

Zgodnie z założeniem całej inicjatywy w trakcie działań na całym nadzorowanym odcinku drogi nie odnotowano kolizji ani wypadków. Kolejne działania policjantów z sąsiadujących ze sobą powiatów odbędą się już wkrótce.     

Materiał: KPP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%