Zamknij
REKLAMA

Po uderzeniu pioruna zapaliła się stodoła, w środku było dużo zwierząt

11:29, 15.07.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

14.07.2021r tuż po godz. 23:00 po uderzeniu pioruna wybuchł pożar stajni i stodoły w miejscowości Dorposz Chełmiński. Na szczęście udało się w porę wyprowadzić inwentarz. W interwencji brały udział zastępy z okolicznych powiatów. Dogaszanie pożaru trwało wiele godzin.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenie zastano całkowity pożar dachu budynku inwentarskiego. Wystąpiło duże zadymienie. Na poddaszu magazynowano siano (około 120 bali). Właściciel przed przybyciem JOP ewakuował około 52 sztuk bydła. Nie było osób poszkodowanych.

Podjęte działania:

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odcięto dopływ prądu do budynku. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych OUO.  

Teren działań został podzielony na 2 odcinki bojowe. Pierwszy odcinek podał 6 prądów wody w natarciu (2 prądy wody do wewnątrz budynku, 3 prądy wody na dach budynku oraz 1 prąd wody z drabiny przystawnej na poddasze). Podano także 2 prądy wody w obronie na przyległą wiatę.

Drugi odcinek bojowy zorganizował zaopatrzenie wodne. Zlokalizowano 2 hydranty nadziemne oraz zbiornik przeciwpożarowy w odległości około 2 km od miejsca pożaru.

W czasie działań do rozbiórki poszycia dachu użyto ładowarkę teleskopową oraz pił do cięcia drewna. Po zlokalizowaniu pożaru siano z poddasza budynku wyrzucano na zewnątrz przelewając wodą. Sprawdzono budynek przy pomocy kamer termowizyjnych. Obiekt przekazano właścicielowi.

W pożarze brało udział 16 zastępów Straży Pożarnej, 75 strażaków.

Zgłoszenie do SKKP wpłynęło o godz. 23.12. Koniec działań nastąpił o godz. 9.37.

Straty oszacowano na około 600 tyś. Uratowano mienie około 800tyś.

Poszkodowana rodzina otrzyma pomoc z Gminy Chełmno.

Fot: OSP Podwiesk oraz PSP Chełmno, OSP Rybieniec, OSP Nowawieś Chełmińska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%