Zamknij
REKLAMA

Uroczyste pożegnanie Komendanta PSP w Chełmnie. Karol Utrata odchodzi na zasłużoną emeryturę

19:09, 31.05.2021 | J.P
Skomentuj
REKLAMA

W dniu dzisiejszym swoją karierę w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie kończy Komendant Karol Utrata, który był związany z chełmińską placówką aż 29 lat, w zasadzie od początku swojej kariery zawodowej. Wzruszony "Dowódca" Jednostki podziękował za lata współpracy:

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY STRAŻĄCY.

Dzisiejszy dzień 31 maja jest szczególnym dniem w moim życiu zawodowym i prywatnym. Po 29 latach służby rozstaję się z mundurem, ze służbą i od jutra przechodzę na zaopatrzenie emerytalne. Wszystko ma swój początek i koniec i tak jest również w moim przypadku.

Z chełmińską komendą jestem związany od początku mojej służby, czyli od ukończenia 4 letnich studiów na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w maju 1996 roku, następnie przez kolejne 25 lat zajmowałem różne stanowiska m.in. z-cy d-cy JRG, 8 lat z-cy Komendanta, 10 lat byłem komendantem powiatowym. W latach 1997- 2007 miałem również okazję rozwinąć się trenując intensywnie sport pożarniczy w ramach kadry wojewódzkiej jak i kadry narodowej PSP odnosząc liczne drużynowe jak i osobiste sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Dzisiaj chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za właściwą współpracę.

Spotkałem na swojej drodze zawodowej bardzo wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym przy ich nieocenionym wsparciu mogłem realizować zadania, a plany zamieniać w sukcesy.

Wspólnie z załogą udało nam się zrealizować kilka ważnych celów, które są widoczne do dzisiaj i będą na wiele następnych lat. Przez cały ten okres polepszaliśmy warunki socjalno-bytowe komendy, poprawiając jej estetykę i funkcjonalność rozbudowując ją o salę sztabową, która jest szczególnie niezastąpiona w życiu codziennym komendy.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować Panu Staroście Z. Gamańskiemu oraz v-ce Staroście Wojciechowi Bińczykowi za wspaniałą ponad 20 – letnią współpracę.

Dziękuję również Panu Burmistrzowi Arturowi Mikiewiczowi oraz wszystkim Wójtom powiatu chełmińskiego za szeroką współpracę, szczególnie na płaszczyźnie rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta i gmin powiatu chełmińskiego.

Dziękuję Panu komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Toruniu st. bryg. Jackowi Kaczmarkowi, jego z-com jak i również jego poprzednikom za wzorową współpracę i zrozumienie na nasze potrzeby.

Dziękuję jednostkom OSP i wszystkim druhom, Zarządowi Powiatowemu ZOSP RP służbom mundurowym Policji, Straży miejskiej i Jednostce wojskowej, za współpracę i pomoc podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, szkoleń i ćwiczeń.

Dziękuję całej załodze chełmińskiej komendy za realizację zadań służbowych, dyscyplinę i wyrozumiałość, dziękuję również mojemu z-cy st.bryg. Januszowi Pietrakowi, który praktycznie wytrzymał ze mną całe 29 lat począwszy od szkoły oficerskiej gdzie razem byliśmy 4 lata, a potem 25 lat w chełmińskiej komendzie.

Szanowni Państwo nie sposób wymienić dziś wszystkich osób, którym chciałbym podziękować za wiele lat współpracy, jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam.

Chciałbym podkreślić, że odchodzę, jako komendant, oficer PSP spełniony zawodowo, przez 29 lat pracy zawsze kierowałem się dobrem służby, a przede wszystkim dobrem załogi, dobrem strażaków. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodłem, będę was wszystkich bardzo dobrze wspominał, życzę wszystkim pomyślności i dużo zdrowia.

Dla odchodzącego Komendanta zaproszeni goście przygotowali symboliczne prezenty i złożyli najserdeczniejsze życzenia.

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkańcyMieszkańcy

5 2

Super KOMENDANT!!!!!! DZIĘKUJEMY! 21:05, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Słownik Słownik

0 1

Co to są strażący?????????? 12:15, 01.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%