Zamknij
REKLAMA

Rusza nabór wniosków o wsparcie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich

10:43, 21.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nabór wniosków o wsparcie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich - poinformował w środę podczas wideokonferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że inwestycje te będą finansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

“Dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury ogłasza nabór wniosków, na podstawie których będziemy mogli wesprzeć budowę obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich” - powiedział Adamczyk.

 

Obecny na konferencji wiceminister Rafał Weber poinformował, że na budowę obwodnic, które powstaną w sieci dróg wojewódzkich rządowe wsparcie wyniesie 2 mld zł.

 

“Nabór wniosków będzie trwał 30 dni i potrwa do 20 maja tego roku. (...) Maksymalna kwota dofinansowania do jednego wniosku to 100 mln zł. Będą tacy beneficjenci, którzy mogą uzyskać 80 proc. wsparcia do całości kwoty inwestycyjnej” - dodał Weber.

 

Wiceminister poinformował też, że po zakończeniu naboru resort infrastruktury będzie miał trzy miesiące na ocenę wniosków, a następnie te, które dostaną wsparcie mają zostać zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Według Webera dzięki rządowemu wsparciu w ciągu dróg wojewódzkich może powstać kilkadziesiąt nowych obwodnic. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%