Zamknij
REKLAMA

Wesprzyj podatkiem naszych!

14:59, 08.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Niby tylko 1%, ale dla organizacji pożytku publicznego i osób prywatnych to jak „gwiazdka z nieba”. Zachęcamy, szczególnie mieszkańców naszej gminy, do dzielenia się jednym procentem, by nieść pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują.

- Podstawowym celem gromadzenia funduszu z odpisu 1% od podatku Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” jest możliwość uzupełnienia finansowego wkładu własnego, niezbędnego we wnioskach o różnego rodzaju dotacje, przyznawane w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez jednostki/instytucje samorządu terytorialnego. Ze zgromadzonych środków mamy możliwość: zorganizowania atrakcyjnych, dodatkowych wyjazdów i wycieczek poznawczych, okolicznościowych spotkań integracyjnych, udoskonalania opieki rehabilitacyjnej, pedagogicznej i rehabilitacji społecznej.  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wspieranie naszej działalności.  Każdy odpis jest dla nas cenny i utrwala w nas przekonanie, że nie brakuje ludzi dobrej woli – Hanna Bagrowska.

Numer KRS: 0000306045

 

- Dla Towarzystwa Oświatowego „Od Nowa” z Grzybna środki pozyskane z 1% to również ogromne wsparcie. Przeznaczane są one na: doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, zakup sprzętu komputerowego, zakup książek bibliotecznych, zabawek, gier planszowych i sprzętu sportowego, organizację okolicznościowych spotkań dla dzieci i dorosłych.

Numer KRS: 0000207964.

 

- Młodzi harcerze i zuchy z 32 Unisławskiej Drużyny Harcerskiej także proszą o wsparcie, środki uzyskane z akcji 1 % pozwolą im realizować marzenia, kształcić się na różnych kursach czy dofinansowywać harcerzom wyjazdy na obóz letni, zimowiska i inne atrakcje.

Numer KRS: 0000268190. 

 

- Stowarzyszenie Unisław Team PBDI wpływy z 1% zamierza przeznaczyć na wspieranie rozwoju futsalu wśród dzieci w wieku od 4 do 15 lat.  Środki zamierzają przeznaczyć na zakup strojów i sprzętu sportowego. Fundacja „Młodzi Młodym”.

Numer KRS: 0000270261, cel szczegółowy: Unisław Team 5738.

 

-  O przekazanie 1% podatku liczą również unisławscy Rugbyści. Dla Rugby Klub Unisław nadchodzący sezon będzie szczególnie trudny. Zmieniły się struktury w klubie, którym wsparcie finansowe bardzo się przyda na utrzymanie sekcji sportowych.

Numer KRS: 0000270261, cel szczegółowy: Rugby Klub Unisław 4469

 

- Wspomóc można również Ochotniczą Straż Pożarną w Unisławiu. Druhowie apelują, by 1% nie został zmarnowany. Zostanie przekazany na zakup odzieży ochronnej dla strażaków.

Numer KRS: 0000116212.

 

- Co roku istnieje możliwość przekazania 1% podatku na stowarzyszenie MX Otopit Toruń. W tym roku członkowie organizacji proszą, aby zamiast na stowarzyszenie, przekazywać swój 1% podatku na leczenie Oliwiera Kilińskiego. Tata Oliwiera, Kamil jest zawodnikiem MX Otopit Toruń startującym od kilku lat w zawodach off-roadowych. Oliwier choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jest to choroba genetyczna powodująca nieodwracalny zanik mięśni. Choroba ma charakter postępujący, początkowo zajmuje mięśnie szkieletowe, potem także mięsień sercowy – prowadząc do kardiomiopatii (dysfunkcji serca).  – Chciałbym bardzo podziękować całemu środowisku Pit Bike za pomoc i zaangażowanie. To piękny gest, który pokazuje, że mini motocykle to nie tylko wspaniała pasja, ale i wspaniali ludzie, na których można liczyć nie tylko na torze, ale i w życiu -mówi Kamil Kiliński, tata Oliwiera.

KRS: 0000037904, cel szczegółowy: Kiliński Oliwier 38325. Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą.

 

Na wsparcie liczą także osoby prywatne z terenu naszej gminy. 

Na pomoc oczekuje Rafał Waliszewski, który uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. – Każdy mój dzień to nieustanna walka. Dużo zależy ode mnie samego, od mojej determinacji, ale również od ludzi dobrej woli. Nie należę do osób majętnych, mieszkam tylko z mamą, jestem jedynakiem, a mój tata nie żyje. Niestety moja rehabilitacja i leczenie to spory koszt jak na nasz budżet.  Mimo wielu problemów Rafał stara się być optymistą. Nagrywa filmy, w których porusza ważne dla osób niepełnosprawnych kwestie. Patykiem trzymanym w ustach napisał dwie książki. Za przekazane wsparcie w postaci 1% z góry bardzo dziękuję – mówi Rafał Waliszewski. Waliszewski Rafał (nr ewidencyjny 9031), Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Numer KRS 0000037904, cel szczegółowy Rafał Waliszewski 9031

O pomoc zabiega także Grzegorz Oświeciński, który w wieku 47 zachorował na SLA – stwardnienie zanikowe boczne. Cechą tej choroby jest neurogenne uszkodzenie mięśni szkieletowych i powolny ich zanik. Nie jest w stanie wrócić do normalnego trybu życia i pracy. Koszt rehabilitacji i leczenia przekraczają możliwości rodziny, która z góry dziękuje za wsparcie. KRS 0000270809, cel szczegółowy – Oświeciński 7643.

Materiał: GOK

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%