Zamknij

Przedłużenie obostrzeń to zła informacja dla wielu dziedzin gospodarki. Głosy sprzeciwu!

16:38, 07.04.2021 Aktualizacja: 09:24, 08.04.2021
Skomentuj

W komunikacie umieszczonym w środę na stronie gov.pl poinformowano, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia br.; zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie.

Przedłużenie obostrzeń o kolejne dni, tygodnie jest bardzo złą informacją dla branży hotelarskiej - przekazał w środę PAP Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne i są bezpiecznymi miejscami - zapewnił.

"Przedłużenie obostrzeń o kolejne dni, tygodnie jest bardzo złą informacją dla branży hotelarskiej. Zwłaszcza, że decyzje rządu o restrykcjach nie idą w parze z realizacją zapowiedzi dotyczących wsparcia finansowego dla zamkniętych przedsiębiorstw" - przekazał sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński.

Jak wskazał, "rząd pozostaje niewzruszony i nie słucha naszych apeli, w których przekonujemy, że hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne i są miejscami bezpiecznymi".

"Apelowaliśmy o komunikację decyzji rządu o odmrożeniu naszego sektora z odpowiednim wyprzedzeniem. Tymczasem, niestety wciąż w sferze domysłów dla tysięcy przedsiębiorców i pracowników hotelarstwa pozostaje kwestia otwarcia hoteli dla wszystkich gości na majówkę" - przekazał.

Zapowiedział, że branża będzie starała się przekonać ministra zdrowia i Radę Medyczną do poluzowania obostrzeń dotyczących hotelarstwa i umożliwia wypoczynku gościom w długi majowy weekend.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - jak czytamy na stronie internetowej IGHP - jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym oraz Unii Europejskiej. 

Odnosząc się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia br. zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług przekazał PAP, że nie rozumie kryteriów jej podjęcia, ani celowości.

Przypominała, że wśród członków ZPPHiU są firmy "pozbawione jakiegokolwiek wsparcia". "Bylibyśmy zobowiązani, gdyby instrumenty pomocowe były uruchamiane tak sprawnie, jak sprawnie jesteśmy pozbawiani możliwości działania" - powiedziała.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług został powołany do życia 18 marca 2020 r. jako grupa kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców. Skupia 150 firm i ponad 205 000 pracowników. (PAP)

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%