Chełmiński Dom Kultury przy współpracy z Muzeum Ziemi Chełmińskiej zrealizował XXII Regionalny Konkurs Plastyczny na „Najpiękniejszą Pisankę i Kartkę Wielkanocną”. 26 marca 2021 r. jury w składzie: Regina Gargol – plastyk Chełmińskiego Domu Kultury i Joanna Koenner – plastyk Muzeum Ziemi Chełmińskiej, po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 70 prac pisankowych oraz 243 kartek wielkanocnych nadesłanych z 19 placówek oraz prac nadesłanych indywidualnie postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach.
Grupa I: Przedszkola – klasy „0” (5-6 lat)
PISANKA
I miejsce – Aleksander Krieger /Miejskie Przedszkole nr 2 „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie/
II miejsce – Antonina Rynkowska /Miejskie Przedszkole nr 2 „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie/
III miejsce – Justyna Lewicka /Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach/
KARTKA WIELKANOCNA
I miejsce – Alicja Dąbrowska /Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Chełmnie/
II miejsce – Alicja Dudzińska /Miejskie Przedszkole nr 2 „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie/
III miejsce – Martyna Urbańska /Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach/
III miejsce – Damian Gasin /Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Chełmnie/
Wyróżnienie:
1. Ada Zaremba /Szkoła Podstawowa Starogród, Oddział Przedszkolny/
2. Jakub Moraz /Szkoła Podstawowa Starogród, Oddział Przedszkolny/
Grupa II: Szkoła podstawowa – klasy I-IV
PISANKA
I miejsce – Julianna Rynkowska /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
II miejsce – Oskar Kowalski /Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie/
III miejsce – Patrycja Milaszewska /Szkoła Podstawowa w Kolnie/
Wyróżnienie:
1. Wiktoria Nawrocka /Szkoła Podstawowa w Kolnie/
2. Wiktoria Lis /Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach/
KARTKA WIELKANOCNA
I miejsce – Amelia Weronika Tomczyk /Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach/
II miejsce – Vanessa Han /Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie/
III miejsce – Kacper Rakowski /Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie/
Wyróżnienie:
1. Amelia Kościelna /Szkoła Podstawowa w Grzybnie/
2. Amelia Pawelczuk /Szkoła Podstawowa w Kolnie/
Grupa III: Szkoła podstawowa – klasy V-VIII
PISANKA
I miejsce – Marta Matyja /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
II miejsce – Maja Chernik /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
III miejsce – Alicja Tokarczyk /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
KARTKA WIELKANOCNA
I miejsce – Julia Jabłońska /Szkoła Podstawowa w Grzybnie/
II miejsce – Blanka Fenske /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
II miejsce – Martyna Gibicka /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
Wyróżnienie:
1. Marta Jarzembowska /Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Dom nr 2 w Chełmnie/
2. Anna Gwardiak /Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie/
Grupa IV: Szkoły średnie
PISANKA
Wyróżnienie:
1. Monika Pawlik /BZDZ – Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie/
KARTKA WIELKANOCNA
Wyróżnienie:
1. Patrycja Jarzembowska /Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Dom nr 2 w Chełmnie/
2. Dawid Bernaciak /Świecie/
Grupa V: Dorośli (18+)
KARTKA WIELKANOCNA
I miejsce – Magdalena Komuda /GOK Papowo Biskupie/
II miejsce – Karolina Kokoszka /GOK Kijewo Królewskie/
III miejsce – Ewelina Bakaluk /BZDZ – Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie/
Udział w konkursie zgłosiły placówki:
1. Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie
2. Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Chełmnie
3. Przedszkole „Zielony Zakątek” w Unisławiu, Filia w Grzybnie
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie
6. Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie
7. Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach
8. Szkoła Podstawowa w Robakowie
9. Szkoła Podstawowa w Kolnie
10. Szkoła Podstawowa w Starogrodzie
11. Szkoła Podstawowa w Grzybnie
12. Szkoła Podstawowa w Wybczu
13. GOK w Papowie Biskupim
14. GOK w Kijewie Królewskim
15. Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie
16. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie
17. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Chełmnie, Dom nr 2
18. BZDZ – Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie
19. Gminna Biblioteka Publiczna w Lisewie
Materiał: ChDK
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz