Zamknij
REKLAMA

Niebawem otwarcie nowego Salonu Meblowego "GABRYŚ". Rozmowa z Gabrielem Tomaszewskim

14:08, 28.03.2021 | J.P.
Skomentuj
REKLAMA

Trwające prace budowlane przy drodze krajowej nr 91, pomiędzy wjazdami do Chełmna, wywołują spore zainteresowanie - szczególnie wśród mieszkańców naszej oraz pobliskich miejscowości. Opowie nam Pan o budowie?

G.T     Plany wybudowania nowego salonu meblowego powstały cztery lata temu i pierwszym krokiem było oczywiście zakupienie działki pod inwestycję. Od tamtej pory konsekwentnie realizowaliśmy plan, poprzez pozyskanie odpowiedniego projektu, złożenie wymaganej dokumentacji oraz oczekiwanie na zatwierdzenie jej przez uprawnione do tego organy administracji. Sama budowa ruszyła w połowie października ubiegłego roku. Obecna związana z pandemią sytuacja w kraju wprowadza pewne obawy co do czasu rozpoczęcia przedsięwzięcia, jesteśmy jednak wraz z żoną przekonani co do jego celowości.

Jak duże jest Pana doświadczenie w prowadzonym przez siebie biznesie? Kiedy i jak to się zaczęło ?

G.T    Gro osób jest przeświadczonych, że od samego początku pracuję w branży meblarskiej. Nie jest to zgodne z prawdą.  Zaczęło się dosyć nietypowo, bowiem to nie ja szukałem takiej pracy, znalazła mnie ona sama. Początki mojej drogi zawodowej związane były z budowlanką i to tam zostałem zauważony. Otrzymałem nową propozycję zatrudnienia właśnie w tym fachu. Było to w 2000 roku. Moje doświadczenie to 21 lat na tym rynku. Obecny salon meblowy prowadzę już 9 lat. Okrągła 10-ta rocznica  będzie już w nowym, własnym punkcie.

Co spowodowało, że zdecydował się Pan na przeniesienie obecnego punktu handlowego w nowe miejsce? Dla mieszkańców Chełmna i okolic obecne usytuowanie jest już bardzo dobrze znane i zapadło ono w pamięć wielu osobom.

G.T    Chcemy się rozwijać, jak również odpowiadać na potrzeby i sygnały, jakie dają nam odwiedzający. Obecna powierzchnia w znacznym stopniu nas ogranicza. Oferta nie jest tak bogata i wyeksponowana, jak byśmy tego chcieli. Powoduje to, że nie możemy przedstawić szeregu nowego i ciekawego asortymentu. Dbałość o zadowolenie klienta jest tym, co zawsze nas cechowało i nadal chcemy utrzymać wysokie standardy. Ponad to rozlokowanie salonu na piętrze, a magazynów na parterze, stwarza pewne niedogodności logistyczne. Chciałbym w znacznym stopniu odciążyć moich pracowników. Ta praca wymaga często sporo wysiłku, a na ich zdrowiu również mi zależy.

Bezpośredni dojazd z drogi krajowej, większy parking, a co za tym idzie sama swoboda manewru autem i bezpieczeństwo podczas włączania się do ruchu, to również odgrywało niebagatelną rolę i zostało tu uwzględnione.

 Jak duża będzie powierzchnia nowo powstającego salonu?

G.T    Całość będzie wynosiła 1100 m2. Salon będzie podzielony na część ekspozycyjną, na którą przypadnie 900m2 oraz zaplecze magazynowo-techniczne o pow. 200m2.

Czy w planach jest zwiększenie ilości pracowników?

G.T   Mamy nadzieję, że nowa inwestycja oraz zwiększenie oferty dla Klientów pozwoli nam na to, abyśmy zatrudnili nowych pracowników. Podchodzimy do tego tematu jednak bardzo ostrożnie. Jak już wspominałem na początku rozmowy obecna sytuacja związana z Covid-19 daje wiele znaków zapytania - nie tylko mi, ale i wielu przedsiębiorcom z całego kraju.

Na kiedy planowane jest otwarcie salonu?

G.T     Nie potrafię jednoznacznie w stu procentach odpowiedzieć na to pytanie. Na budowie bywa przecież tak, że w czasie inwestycji może jeszcze wystąpić szereg czynników, które opóźnią otwarcie. Same odbiory w obecnym czasie  mogą nie być tak sprawne. Mam jednak nadzieję, że ten pesymistyczny scenariusz, który biorę pod uwagę, to tylko moje obawy. Przyjmując wersję optymistyczną planujemy w wakacje tego roku przenieść się w nowe miejsce wraz z całym asortymentem, jaki mamy w obecnym salonie. Termin jest płynny, może to być lipiec lub sierpień bieżącego roku.

Dziękujemy za informacje.

 

(J.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AdelaAdela

0 2

Jakos pomijacie kwestie powstawania kolejnego na naszym terenie marketu LIDL.Czy nie za dużo tych"dobroci" na taka mieście jak Chełmno? Czy zamiast sprzyjać obcym nie czas pomyśleć o swoich...? 22:35, 28.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AdelaAdela

0 3

Zakradl się błąd,miało być : mieścinę 22:37, 28.03.2021


TadekTadek

2 0

Jaki to ma związek? Lidl a Gabryś. Czepiasz się 18:17, 29.03.2021


KamilKamil

5 1

pani Adela z pisu ? 23:20, 28.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdelaAdela

0 2

Nie ale gdyby nawet to jakie miałoby to znaczenie w sprawie? Żadnego. 15:25, 29.03.2021


REKLAMA
0%