Zamknij
REKLAMA

Motocyklista uciekał policjantom. Dlaczego nie zatrzymał się do kontroli?

10:00, 19.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Pościg prowadzony przez chełmińskich policjantów skutkował zatrzymaniem kierującego motocyklem, który uciekał ignorując dawane przez mundurowych sygnały. Jak się okazało, 36-latek posiadał przy sobie narkotyki i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (17.01.2021) przed godz. 20.00 na ul. 22 Stycznia w Chełmnie miejscowi policjanci zauważyli mężczyznę, który poruszał się motocyklem bez włączonego oświetlenia. Chcąc zatrzymać go do kontroli, funkcjonariusze  wydali sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to i przyspieszył. Widząc zachowanie motocyklisty policjanci, ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem.

Okazało się, że kierowcą jednośladu marki Fuego Tekken był 36-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto mężczyzna miał przy sobie narkotyki i prawdopodobnie prowadził pod ich wpływem. Z uwagi na to, że badanie testerem na zawartość narkotyków wykazało obecność zabronionych substancji w organizmie kierowcy została mu pobrana do badania krew.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkaniec naszego powiatu usłyszał zarzuty. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo polegające na poruszaniu się pojazdem pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, jeśli ekspertyza laboratoryjna krwi potwierdzi wstępne badania, które  wykazały obecność narkotyków w organizmie 36-latka, odpowie on również za kierowanie pod wpływem ich działania.

Materiał: KPP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

......

0 0

Fuego Tekken...niezła pi.zda 10:51, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%