Zamknij
REKLAMA

Burmistrz skierował kilka słów do nauczycieli, powracających do pracy po feriach

13:43, 18.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Od 18 stycznia dzieci z klas I-III wróciły do nauczania stacjonarnego w szkołach. W związku z tym Burmistrz Chełmna - Artur Mikiewicz na swojej stronie FB skierował parę serdecznych zdań do nauczycieli:

Nauczycielkom i nauczycielom chełmińskich szkół życzę spokojnego i dobrego powrotu do pracy z dziećmi i młodzieżą!

Po tzw. feriach wracacie do pracy z uczniami.

Nauczycielki klas 1-3 będą mogły realizować zadania w bezpośrednim kontakcie z uczniami. Mimo braku szczepień, a przez to zwiększonego ryzyka zakażenia, wierzę, iż z radością wracacie Panie do tej formy pracy, która jest kwintesencją nauczania.

Pozostali będą pracować zdalnie. Mam świadomość, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz rodzice są zmęczeni tą formą nauczania - wielogodzinnym przesiadywaniem przed komputerem. Dlatego tak istotne jest położenie akcentu na aspekt opiekuńczy i wychowawczy szkoły. Postarajmy się zapewnić uczniom możliwie jak najlepszy dobrostan psychiczny, minimalizujmy straty emocjonalne oraz negatywne efekty braku bezpośrednich kontaktów społecznych. Takie podejście pozwoli uzyskać w uczniach gotowość do zdobywania wiedzy. Bądźmy w stałym dialogu z uczniami - wsłuchajmy się w ich potrzeby, nie zapominając jednocześnie o własnej higienie umysłowej. Wiem, że tak właśnie pracujecie od dłuższego czasu i za to dziękuję.

W dniu jutrzejszym spotkam się z paniami dyrektorkami szkół podstawowych i przedszkola. Będziemy szczegółowo rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z tą jakże trudną i niespotykaną wcześniej sytuacją, w której się znaleźliśmy. Jestem przekonany, że przy wspólnym wysiłku i współdziałaniu dla dobra młodych osób nie tylko przetrwamy tę trudną sytuację, ale będziemy jeszcze lepiej przygotowani na wyzwania współczesnej rzeczywistości. Wszystkiego dobrego!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

żartowniśżartowniś

8 4

Jak burmistrz bierze się za rozmowy, to skończy się jak z ziemiami odzyskanymi. Tymi od gminy Stolno. 14:57, 18.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Z ChełmnaZ Chełmna

1 4

Może pomożesz Burmistrzowi z tą ziemią co mu od mówili i jeszcze do dziś są posępni Wójtowie. 20:41, 18.01.2021


MieszkankaMieszkanka

6 6

Panie" żartowniś",więcej optymizmu.Dzieci i młodzież to nasza przyszłość,uczmy ich mądrego,pozytywnego myślenia i działania.Młodzi obserwują nas dorosłych,dajmy im co najlepsze.
16:46, 18.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%