Zamknij
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmnie całkowicie zamknięta do 27.12

14:28, 26.11.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Drodzy Czytelnicy, w związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń koronawirusem, na podstawie decyzji Rządu, rekomendacji Biblioteki Narodowej oraz Burmistrza Miasta Chełmna podejmuję decyzję o CAŁKOWITYM ZAMKNIĘCIU Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Walentego Fiałka w Chełmnie dla Użytkowników.

Polecamy „KSIĄŻKI NA TELEFON”:

REZERWACJE TELEFONICZNE KSIĄŻEK I UMÓWIENIE ODBIORU

KONTAKT: 56 676-14-54, 531 094 377

W GODZINACH: 9.00 – 13.00

 

OFERTA BIBLIOTEKI PODCZAS COVID-19

 

W związku z rozwojem epidemii Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie począwszy od 7 listopada 2020 roku zaprzestała bezpośredniej obsługi czytelników.

 

Na ten czas proponujemy korzystanie z:

 1. „Książek na telefon” – poprzez telefoniczne zamówienie konkretnych tytułów (m. in. na podstawie katalogu on-line: https://www.chelmno-mbp.sowwwa.pl/ ) i umówienie terminu odbioru –

telefony kontaktowe: 56 676-14-54, 531-094-377 w godzinach: 9.00 – 13.00.

 1. Naszego katalogu on-line, a w nim z opisów zbiorów i bibliografii regionalnej opracowywanej na bieżąco w programie „SOWA”.
 2. Udziału w konkursie plastycznym  - trwa nabór prac w konkursie: „Anioły bożonarodzeniowe” (do 4 grudnia 2020).
 3. Uczestnictwa w AKCJI PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE, której Organizatorem jest firma KINDER oraz wydawnictwo ZNAK (przedłużono termin zbiórki książek dla Bibliotek z małym księgozbiorem).
 4. Telefonicznie ( numery i godziny powyżej) przekazujemy kody dostępu:
  1. Legimi (obecnie największą baza e-booków i audiobooków w Polsce) – 10 kodów na  z comiesięcznym generowaniem: na podstawie podpisanego porozumienia z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. W. Bełzy w Bydgoszczy (od 2020 z Wojewódzką Biblioteką Publiczną- Książnicą Kopernikańską w Toruniu) należymy do Konsorcjum Legimi. Tym samym umożliwiliśmy naszym czytelnikom dostęp do ok. 60 tysięcy tytułów książek elektronicznych w formie ebooków i audiobooków.
  2. Ibuk Libra  (biblioteka cyfrowa i wypożyczalnia e-booków umożliwiająca wypożyczanie książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu) – bez limitu ilości wydanych kodów: w ramach przynależności (ósmy rok) do Konsorcjum  Bibliotek tworzących Kujawsko-Pomorski Elektroniczny Zasób Biblioteczny umożliwiamy dostęp do 2 240 tytułów.
 5. Dostępu do nagrań książek w wersji na Czytaka.  Dzięki  przynależności do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” od  2017 roku nieodpłatnie udostępniamy pliki z  1.493 nagranymi cyfrowymi książkami mówionymi na dysku zewnętrznym. Katalog ciągle wzbogaca się o nowe tytuły – w 2019 dysponowaliśmy 2 216 tytułami, w 2020 kolejne otrzymaliśmy dostęp do  kolejnych nagrań. Osoby niewidome i niedowidzące mają możliwość wgrywania książek na własne karty pamięci. Warunkiem jest posiadanie urządzenia CZYTAK, gdyż tylko dla nich pliki są czytelne. Biblioteka umożliwia wypożyczanie 4 czytaków.
 6. Propozycji on-line, m. in. opracowujemy własne informacje i prezentacje, m. in. na „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, wystawy w „Galerii jednego obrazu”(niestety są one pozbawione odbioru bezpośredniego)  naszym facebookowym profilu i stronie www.mbpchelmno.net
  Z serdecznymi życzeniami zdrowia, Dyrektor, Marzanna Pieniążek wraz z Pracownikami

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA