Zamknij

Szef MON: żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce

11:13, 20.10.2020 Aktualizacja: 13:48, 20.10.2020
Skomentuj

Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce - poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że wojskowi mają do tego odpowiednie przeszkolenie.

"Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii. Tylko dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 2415 żołnierzy" - napisał we wtorek na Twitterze Błaszczak.

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w Polsce stwierdzono 9291 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 107 kolejnych osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 192 539 osób. Zmarło 3721 chorych.

Zakażenia zostały potwierdzone w województwach: małopolskim (1486), mazowieckim (1282), wielkopolskim (1186), śląskim (895), podkarpackim (667), łódzkim (625), dolnośląskim (567), pomorskim (484), kujawsko-pomorskim (446), świętokrzyskim (312), opolskim (307), lubuskim (228), lubelskim (219), zachodniopomorskim (213), podlaskim (209), warmińsko-mazurskim (165).

Dotychczas najwięcej przypadków w ciągu doby zostało potwierdzonych w sobotę 17 października - wtedy liczba ta wyniosła 9622. Najwięcej zgonów zarejestrowano z kolei w piątek, 16 października. Zmarły wtedy 132 osoby.

Tym samym łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wyniosła 192 tys. 539, z czego 3721 osób zmarło. (PAP)

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%