Zamknij
REKLAMA

Rozszerzenie oferty przedszkola specjalnego w Chełmnie o dodatkowe zajęcia, zwiększające szanse edukacyjne w ramach projektu z Funduszy Europejskich

11:27, 17.10.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Po raz kolejny dzięki  Funduszom Europejskim lokalna społeczność wzbogaca się o nowe inwestycje, zabezpieczające potrzeby mieszkańców oraz  poszerzające ich szanse życiowe dzięki dobrej edukacji. Powyższe możliwości daje projekt, w którym uczestniczy Powiat Chełmiński: „Rozszerzenie oferty przedszkola specjalnego w Chełmnie o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci niepełnosprawnych”.  

Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia został Pan Jacek Gralewski.                                                  

Dzięki temu projektowi wyremontowany został plac zabaw w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie. W okresie nauki szkolnej miejsce to staje się dla uczniów drugim domem, zapewniającym wszechstronny rozwój zarówno społeczny jak i osobowościowy.                                                                                                                                    

Dzięki przeprowadzonemu remontowi miejsce to jest teraz bezpieczniejsze, nowocześnie urządzone, ma również podniesione walory estetyczne.

Do niewątpliwych nowości można zaliczyć pierwszą w powiecie bujaczkę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Huśtawka zapewne sprawi podopiecznym Ośrodka masę frajdy.

Remont placu zabaw zakończył się 30 września, aby móc jednak z niego korzystać niezbędne były odbiory techniczne. Dodatkowe zajęcia dla dzieci rozpoczęły się 7 września i mają potrwać do 30 czerwca 2021r.

Niestety obecny czas Covid-19 niesie za sobą niepewność, czy uda się je przeprowadzić w sposób niezakłócony. Również z powodu pandemii nie zaczęła się jeszcze rekrutacja oraz szkolenia dla nauczycieli.

Wszyscy czekają z niecierpliwością na czas powrotu do normalności życia codziennego.

Fot: Jacek Gralewski

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA