Zamknij

Uczniowie z Jedynki wzięli udział w akcji sprzątania świata

10:33, 04.10.2020 Aktualizacja: 10:47, 04.10.2020
Skomentuj

27. Akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 w SP nr 1przeprowadziliśmy ze względu na bezpieczeństwo naszych Uczniów i Uczennic nietypowo, niestandardowo i stacjonarnie. Zgłosiliśmy pod koniec sierpnia br. naszą szkołę do Fundacji Nasza Ziemia z pomysłem na zmianę otoczenia szkoły i stworzenia zielonej strefy relaksu dla społeczności szkolnej.

Skoncentrowaliśmy się we wrześniu na działaniach ekologicznych wokół szkoły i upiększyliśmy tereny zielone, wzbogacając je w nowe gatunki drzew i krzewów. W akcji brały udział starsze klasy, łącznie posadziliśmy 10 drzew i 1 krzew. Pozyskaliśmy do tej akcji klony ze Starostwa Powiatowego w Chełmnie. Pozostałe gatunki zostały zakupione przez uczniów klasy 7b, 8a i 8b. Opisaliśmy nasze działania i wysłaliśmy do Fundacji sprawozdanie – czekamy na certyfikat „Lider Akcji Sprzątanie świata – Polska 2020”.

Akcja miała głównie charakter edukacyjny i wychowawczy – uczniowie założyli dzienniczki obserwacji, w których zapisują najciekawsze spostrzeżenia dotyczące wzrostu, rozwoju drzew, wpływu nasłonecznienia na rozwój ( wpływ światła i temperatury na intensywność przebiegu fotosyntezy) w związku ze zmianą pór roku, poza tym pielęgnują swoje drzewa, podlewają, napowietrzają itp. itd.

Ponadto przeprowadziliśmy pogadanki z uczniami nt. segregacji śmieci pod hasłem ”Plastik? REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ” - materiały do przeprowadzenia zajęć otrzymaliśmy z Fundacji NASZA ZIEMIA.

Otrzymaliśmy jako szkoła PROMUJĄCA DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE EKO-wyzwanie od firmy HERLITZ. Oczywiście podjęliśmy się wykonania zadania, które polegało na zebraniu jak największej ilości śmieci( czyli wysprzątaniu okolicy…) i zrobieniu najciekawszego zdjęcia z tej akcji.

Postanowiliśmy chronić Ziemię, bo to nasz DOM i klasa 7b posprzątała kawałek naszej planety, a mianowicie Park XXX-lecia. Poniżej fotorelacja z akcji…..Uczniom i Uczennicom z kl. 7b dziękujemy za udział w tak ważnej dla naszego środowiska akcji.

Wszystkim Uczniom i Uczennicom zaangażowanym w naszą szkolną akcję serdecznie dziękujemy!

Fot: (L. Kufel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%