Zamknij
REKLAMA

I LO im. Mikołaja Kopernika "Brązową Szkołą 2020"

10:33, 15.09.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Miesięcznik i Fundacja „Perspektywy” po raz dwudziesty drugi opublikowały ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Wśród tysiąca wyróżnionych liceów ogólnokształcących znalazło się nasze Liceum, któremu przyznano brązową tarczę edukacyjnej jakości.

Zgodnie z postanowieniami Kapituły Rankingu, w ocenie liceów ogólnokształcących bierze się pod uwagę trzy kryteria: sukcesy uczniów w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane pozyskane Systemu Informacji Oświatowej.

Na podstawie danych z 2085 liceów ogólnokształcących, w zestawieniu zostały ujęte jedynie te szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. Nasze Liceum zostało wyróżnione honorowym tytułem „Brązowej Szkoły 2020”, więc mamy powód do dumy. Nie spoczywamy jednak na laurach i chcemy mierzyć wyżej. Czekamy na srebro w kolejnych latach.

Materiał: ZSO nr 1

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA